پرویزپور گفت: جشنواره بازی های بومی محلی بانوان روستایی در لرستان همزمان با دهه فجر برگزار می شود.

ناهید پرویز پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال دهه فجر مصادف با ایام ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن است که به همین مناسبت برنامه های مختلفی در استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه حدود هزار برنامه در استان توسط همه دستگاه ها اجرا می شود، افزود: این برنامه شامل برنامه های هنری، فرهنگی، مذهبی و ورزشی است که برنامه ها در مرکز استان و شهرستان ها برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان از افتتاح کانون فرهنگی و اجتماعی زنان در شهرستان سلسله خبر داد و عنوان کرد: این کانون با هدف افزایش مشارکت بانون در امور مختلف، برگزاری کارگاه های آموزشی، ارائه مشاور، برگزاری کارگاه هایی برای مقابله با آسیب های اجتماعی افتتاح می شود که تاکنون این کانون در خرم آباد، بروجرد و ازنا راه اندازی شده است.

پرویز پور عنوان کرد: در سایر شهرستان هایی که این مرکز به بهره برداری نرسیده به دلیل نبود فضای کافی بوده که در صورت فراهم کردن فضا، این کانون در همه شهرستان ها افتتاح می شود.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره غذا و صنایع دستی در شهرستان بروجرد از دیگر برنامه های هفته زن و دهه فجر است و علاوه بر این دیدار با خانواده شهدا، دیدار بانوان با نماینده ولی فقیه، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری نشست های تخصصی در دانشگاه ها، نشست بانوان ایثارگر، اهدای خون بانوان، اجرای مسابقه فرهنگی بانوان با موضوع خطبه فدکیه در فضای مجازی، دیدار با بانوان زندانی در راستای کمک به حل مشکلات آنها از مهمترین برنامه های این ایام در استان است.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی گفت: برای دومین بار، جشنواره بازی های بومی محلی زنان روستایی در استان برگزار می شود که هدف از این جشنواره، ایجاد نشاط اجتماعی در بین بانوان است که علاوه بر برگزاری این جشنواره در مرکز استان، در شهرستان هایی که شرایط برگزار وجود داشته باشد اجرا می گردد.

انتهای پیام/