فتحی بیرانوند گفت: مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست لرستان در راستای حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی 78 درصد افزایش یافت.

به گزارش سفیر افلاک مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه شورای عالی محیط زیست کشور مصوباتی به تصویب شورا رسید که از مهمترین مصوبات، ارتقاء سطح مناطق شکار و صید ممنوع قالی کوه و شادابکوه لرستان به مناطق حفاظت شده بود.

وی افزود: با این مصوبه، منطقه قالی کوه به مساحت ۱۱۲ هزار هکتار که کریدوری حساس مابین اشترانکوه و سایر زیستگاه های استان است و همچنین منطقه شادابکوه به مساحت ۲۵ هزار هکتار که زیستگاهی مهم برای گونه ارزشمند و اندمیک سمندر لرستانی محسوب می شود به مناطق حفاظت شده ارتقاء سطح یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: با این مصوبه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در لرستان به میزان ۷۸ درصد افزایش یافته و به مجموع ۳۱۳ هزار هکتار رسید که حدود ۶.۱۰ درصد مساحت استان را شامل می شود.

فتحی بیرانوند عنوان کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد اضافه شدن مناطقی دیگری از استان به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست باشیم که این اقدام نقش مهمی در حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی دارد.

انتهای پیام/