۵ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به۲۰۰ طرح پرداخت شد

به گزارش سفیرافلاک، علی آشتاب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تسهیلات مشاغل خانگی، برای امسال مبلغ شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان اختصاص یافته است که توانستیم ۳۵۸ طرح را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کنیم و تاکنون پنج میلیارد به ۲۰۰ طرح با اشتغال ۷۰۰ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: اکثر طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است که برای این نوع طرح‌ها حدود ۸۰ درصد پرداختی داشته‌ایم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه طرح‌های الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با همکاری و هماهنگی جهاد دانشگاهی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: پیش از این یک تفاهم نامه در راستای آموزش و توانمندسازی و همچنین اتصال این مشاغل به بازار جهانی و داخلی با جهاد دانشگاهی منعقد شد که اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری جهاد دانشگاهی انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: مشاغل خانگی قرض الحسنه است و کارمزد آن چهار درصد است؛ یکی از زمینه‌های مشارکت مردم در اقتصاد، کسب و کار مشاغل خانگی است که زمینه اشتغال افراد بیکار، زنان سرپرست خانوار و خانه‌دار را فراهم می‌کند.

آشتاب با بیان اینکه سامانه مشاغل خانگی باز است، خاطرنشان کرد: افراد متقاضی می‌توانند ثبت نام کنند و در نوبت قرار گیرند، ممکن است برای سال آینده اعتبار ابلاغ شود اما برای امسال افراد واجد شرایط با توجه به اعتباری که اختصاص دادند معرفی شده‌اند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا