مدیر کل پست لرستان:
99 فروشگاه اینترنتی در لرستان فعال است/اجرای طرح جی نف در 5 شهرستان

به گزارش سفیر افلاک محمد ناظری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه پست کشور و استان همواره در حال طراحی و خدمات نوین به شهروندان است که توزیع مرسوله، خرید و فروش اینترنتی، تمبر شخصی، سرویس های مجازی و قبض دوم الکترونیک از خدمات پست در کشور است که پست استان نسبت به برنامه های ابلاغی امسال بیشتر از اهداف مطرح شده، برنامه های خود را محقق کرده است.

وی افزود: در 10 ماهه اول امسال با ترافیک 167 هزار مرسوله در تجارت الکترونیک و 40 درصد رشد نسبت به مدت مشابه روبرو بودیم و در این راستا پیشرفت های خوبی صورت گرفت اما به دنبال افزایش و گسترش این آمار در این زمینه نیز هستیم.

مدیر کل پست لرستان با اشاره به پروژه ستاپ گفت: یکی از پروژها طرح ستاپ است که بیانگر سکوی تجارت الکتروینک پست ایران و یکی از طرح هایی است که در حوزه خدمات نوین کمک حال بوده که هدف اصلی کمک شرکت های دانش بنیان و افرادی است که در این زمینه فعالیت می کنند و نیاز است که از کسب و کارهای نو پا حمایت شود و می توانند از این ظرفیت پست استفاده کنند.

ناظری عنوان کرد: 99 فروشگاه های فعال اینترنتی و طرف قرداد پست استان است که نسبت به سالیان قبل رشد داشته البته تعداد فروشگاه بیش از این رقم است و شرایط برای سایرین مهیاست تا افرادی که تمایل دارند از این زیر ساخت استفاده کنند.

وی با اشاره به پروژه جی نف گفت: جی نف یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی بود که  قبلا فقط در خرم آباد برنامه ریزی شده بود اما با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون در خرم آباد، بروجرد، پلدختر، سلسله و کوهدشت این پروژه پیاده سازی شده و از مجموع این پنج شهر 214 هزار و 800 رکورد ژئوکد انجام شده است.

مدیر کل پست لرستان خاطر نشان کرد:  در بستر این سامانه سرعت بخشیدن به خدمات می تواند حائز اهمیت باشد و آمادگی داریم سایر شهرهایی که نقشه در اختیار پست قرار دهند در برنامه سال آتی پیگیری می شود.

ناظری عنوان کرد: در 10 ماهه امسال بسته و امانات در استان  94 درصد رشد داشته و امروز بسیاری از فعالیت ها و خدمات از پست نامه و پاکت به بسته و امانات تغییر یافته است.

وی با اشاره به ارائه خدمات در ایام کرونا افزود: در ایام کرونا پست به عنوان مشاغل ضروری معرفی شد و با توجه به اینکه مراکز خرید و فروش تعطیل بود و تنها زیر ساختی که می توانست دسترسی و چتر خدماتی در کشور ایجاد کند پست بود که خدماتی غیر حضوری را ارائه داد به طوری که یکی از این خدمات توزیع سیم کارت های سرپرست خانوار به صورت غیر حضوری بود.

مدیر کل پست لرستان تصریح کرد: 30 هزار و 347 فقره سیم کارت وارد استان شد که با مراجعه به درب منازل و نشانی به صورت غیر حضوری ارائه شد.

ناظری اظهار داشت: در مجموع اسقتبال هم استانی ها در خدمات غیر حضوری رضایت بخش بود و بیش از سه برابر حجم مرسولات استانی افزایش یافت که به دلیل رویکردها در ایام کرونا بوده است.

وی بیان کرد: با استفاده از به کارگیری بخش خصوصی تاخیری در توزیع مرسولات رخ نداد و این ارائه خدمات حتی در ایام تعطیل هم انجام شد و امسال تاکنون سه میلیون و 35 هزار و 577 فقره مرسوله در استان جابه جا شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا