رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور:
49 هزار مسکن روستایی در کشور ساخته شد

به گزارش سفیر افلاک، علیرضا تابش عصر امروز در مراسم افتتاح منازل محرومان اظهار داشت: سال گذشته قرار شد که طی توافقی دو هزار واحد مسکن برای نیازمندان در استان لرستان ساخته شود که امروز مراسم افتتاح این برنامه اجرا می شود.

وی افزود: امروز با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دو هزار واحد مسکن محرومین در استان افتتاح شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: از 85 هزار واحد مسکونی تاکنون 49 هزار واحد مسکونی در روستاها به بهره برداری رسیده و تلاش می شود تا مابقی واحدها نیز به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: امروز 116 هزارمین واحد مسکن روستایی در استان لرستان افتتاح شد که این به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

تابش خاطرنشان کرد: در همان ساعت اولیه سیلاب، اعتبارات لازم برای خانه های مردم سیل زده در نظر گرفته شده که 13 هزار و 500 واحد احداث و 20 هزار واحد مسکونی تعمیر شد.

وی گفت: کل 195 روستای تخریب شده در اثر سیل، نوسازی و مقاوم سازی شده و تحکیم برخی از بسترها نیز انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در مجموع حدود 1800 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل در استان لرستان هزینه شده است.

وی با اشاره به دیواره ساحلی کشکان افزود: دیواره ساحلی کشکان یکی از بزرگترین پروژه های کشور است که فاز اول این پروژه به طول 2300 متر انجام شده و عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه امروز آغاز شد.

انتهای پیام/

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا