قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
آغاز واکسیناسیون کرونا در لرستان/260 نفر از کادر درمان واکسن دریافت می کنند

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور از امروز اظهار داشت: اجرای برنامه واکسیناسیون در استان لرستان همزمان با کشور آغاز شده است.

وی افزود: در فاز نخست، 260 نفر از کادر درمان در بیمارستانها این واکسن را دریافت می کنند که شروع واکسیناسیون از بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد آغاز شده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: این واکسن دو مرحله ای بوده و در فاصله زمانی 21 روز تزریق می شود که اولویت دریافت واکسن با افرادی است که در معرض خطر قرار دارند.

فرهادی عنوان کرد: کادر درمان، بیماران خاص، افراد بالای 65 سال جزء گروه های پرخطر هستند که در مرحله های اول، واکسن دریافت می کنند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: ضروری است تا زمانی که واکسن به صورت عمومی انجام نشده، همه مردم پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات را مد نظر داشته باشند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: تاکنون در استان بیش از 64 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و 326 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا