مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
487 هزار لرستانی در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند

حمید مخیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: اولویت هایی برای دریافت واکسن کرونا مشخص شده است که کادر درمان، بیماران خاص، افراد دارای بیماری زمینه ای، افراد بالای 65 سال می باشند که این افراد طبق اولویت واکسن را دریافت می کنند.

وی افزود: در استان حدود 487 هزار نفر به عنوان افراد اولویت دار برای دریافت واکسن کرونا مشخص شده اند که با توجه به میزان واکسنی که در اختیار استان قرار گیرد این افراد واکسینه می شوند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در اولویت نخست دریافت واکسن، کارکنان بیمارستان ها و بهداشت و درمان که در خط اول مبارزه با این بیماری قرار دارند و همچنین دندانپزشکان، متخصصان ریه، سالمندان، جانبازان و معمولان می باشند.

مخیری عنوان کرد: در فاز بعدی این اولویت افراد بالای 65 سال که دارای بیماری زمینه ای باشند و در مرحله بعدی افرادی که در مراکز تجمعی مانند زندان، آسایشگاه، پرسنل شهرداری و مددجویان کمپ ها مشغول به کار هستند، این واکسن را دریافت می کنند.

وی بیان کرد: بعد از اتمام اولویت ها، این واکسن برای عموم مردم استفاده می شود که هدف اصلی کاهش مرگ و میر و پایان همه گیری این بیماری است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: در فاز اول تزریق واکسن کرونا حدود 70 درصد پرسنل بیمارستان های دولتی، خصوصی و دندانپزشکان و افراد در اولویت این واکسن را دریافت می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا