مدیر عامل شرکت گاز لرستان:
طلب 164 میلیاردی شرکت گاز لرستان/14 درصد مشترکان مشمول گاز رایگان شدند

به گزارش سفیر افلاک، کرم گودرزی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران استان اظهار داشت: در حال حاضر 335 هزار خانوار شهری و 153 هزار و 844 خانوار روستایی در استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی افزود: از تعداد 488 روستایی که در استان گاز رسانی نشده اند، عملیات اجرایی در 192 روستا آغاز شده، 26 روستا انتخاب پیمانکار شده اند و 98 روستا هم در حال طراحی بوده که 172 روستا برای دو سال آینده در دست کار قرار دارند تا گازرسانی شوند.

1881 روستا گازرسانی شد

مدیر عامل شرکت گاز لرستان با اشاره به گازرسانی به روستاهای خرم آباد تصریح کرد: در خرم آباد 504 روستا واجد شرایط گازرسانی بوده که 422 روستا تاکنون گازرسانی شده، 25 روستا در حال اجرا، 31 روستا در مرحله طراحی و 26 روستا در مرحله مطالعاتی قرار دارند.

گودرزی عنوان کرد: در مجموع از 2369 روستای لرستان که واجد شرایط گازرسانی هستند، 1881 روستا گازرسانی شدند و مابقی نیز در دستور کار قرار گرفته اند.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان خاطر نشان کرد: از 25 شهر استان 24 شهر گازرسانی شده و از نظر گازرسانی در روستاها، رتبه ششم را در کشور داریم.

14 درصد مشترکان مشمول تعرفه گاز رایگان شدند

وی با اشاره به اینکه 14 درصد مشترکین مشمول گاز رایگان شدند گفت: امسال در راستای کمک به محرومان، مقرر شد مشترکینی که کمتر از 200 متر مکعب در ماه مصرف کنند مشمول تعرفه رایگان قرار گیرند که انتظار داشتیم 30 درصد در استان از این طرح بهره مند شوند ولی از 530 هزار مشترک در استان، 72 هزار و 43 مشترک از این تعرفه استفاده کردند که حدود 14 درصد بوده است.

طلب 164 میلیارد تومانی شرکت گاز از مشترکان

مدیر عامل شرکت گاز لرستان با اشاره به طلب این شرکت از مشترکین افزود: شرکت گاز استان 164 میلیارد تومان از مشترکین طلب دارد که عمده مشترکین بدهکار در بخش صنعتی هستند و انتظار داریم با بروز کردن گازبها، کمک کنند تا از این محل بتوانیم در پروژه های استان هزینه کنیم.

گودرزی خاطر نشان کرد: طلب شرکت گاز از صنایع استان 64 میلیارد تومان است، همچنین 19 میلیارد از اماکن دولتی و عمومی، 4.2 میلیارد از اماکن تجاری، 10 میلیارد و 300 میلیون تومان از مکان های آموزشی طلب دارد.

وی با بیان اینکه 1800 صنعت در استان از گاز استفاده می کنند اظهار داشت: با توجه به زیر ساخت ها هیچ محدودیتی برای گاز رسانی صنایع وجود ندارد و  یکی از سیاست های شرکت گاز جایگزینی گاز به عنوان سوخت پاک و ارزان با سوخت مایع است.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان افزود: در راستای تحقق شعار سال در بخش وصول مطالبات از صنایع، تا جایی که امکان داشته، صنایعی که تولید انجام می دهند و در جهش تولید نقش دارند، برای پرداخت بدهی مهلت داده شده است تا بتوانند تولید را ادامه دهند.

کاهش 21 درصدی مصرف گاز در ادارات

گودرزی با اشاره به رعایت الگوی مصرف در استان گفت: در بخش ادارات استان 21 درصد امسال کاهش مصرف داشتیم و همه دستگاه ها قرار بود 10 درصد کاهش مصرف در راستای رعایت الگوی مصرف داشته باشند.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال 83 روستا و 109 صنعت که گازرسانی شده، آماده افتتاح بودند و قرار بود به صورت تجمیعی افتتاح شود که این برنامه در اولین فرصت اجرا می گردد.

گودرزی بیان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس در آموزش و پرورش 49 درصد، بخش تجاری 19 درصد، در بخش عمومی 21 درصد کاهش مصرف گاز وجود داشته است.

19 هزار انشعاب جدید واگذار شد

مدیر عامل شرکت گاز لرستان گفت: 9885 کیلومتر طول خطوط تغذیه و توزیع گاز در سطح استان وجود دارد که به صورت کامل بررسی می شود و نشتی های درجه یک در کمترین زمان انجام می شود و مابقی نشتی ها با برنامه ریزی انجام می گردد.

گودرزی با اشاره به انشعابات جدید در سال جاری افزود: امسال 19 هزار اشتراک جدید شهری و روستایی در استان واگذار شده که 1450 مورد مربوط به مددجویان کمیته امداد و 431 مورد مربوط به مددجویان بهزیستی بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون 22 خدمت شرکت گاز استان به دفاتر خدمات پیشخوان دولت واگذار شده و همچنین پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری نیز انجام می شود.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: سیل سال گذشته به برخی از خطوط گاز در استان از جمله خرم آباد، چگنی، معمولان و پلدختر آسیب وارد کرد که در این راستا پروژه هایی برای مقاوم سازی و بازسازی خطوط تعریف شده است.

گودرزی با اشاره به میزان اعتبارات برای اجرای پروژه های استان گفت: امسال 320 میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شد و در جذب اعتبارات وضعیت خوبی خواهیم داشت که بیش از 85 تا 90 درصد اعتبارات جذب می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا