مدیرعامل شرکت گاز لرستان:
185 روستای لرستان گازرسانی شد

به گزارش سفیرافلاک کرم گودرزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری علیرغم محدودیت های ناشی از کرونا اما همه پروژه های شرکت گاز فعال بودند و امسال 185 روستا و 249 واحد صنعتی گازدار شدند.

وی افزود: همچنین 102 روستا در نیمه نخست سال و 83 روستا در نیمه دوم سال تاکنون گازرسانی شده و سایر پروژه ها در دست اقدام است.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان با اشاره به استان های سبز در پویش گازرسانی، عنوان کرد: استان لرستان از نظر استانداردها و شاخص های تعریف شده از سوی شرکت گاز، جزء استان های سبز قرار دارد و جشن «لرستان سبز» برگزار می شود.

وی بیان کرد: هم اکنون ضریب نفوذ گاز در روستا بیش از 91 درصد و ضریب نفوذ گاز در شهر 99.9 است که تا پایان 1401 بحث گازرسانی به روستاهای واجد شرایط استان به صورت کامل انجام می شود.

گودرزی با اشاره به اینکه پنج شهر استان سبز است، خاطرنشان کرد: بروجرد، کوهدشت، الشتر، ازنا، دورود و خرم آباد شهرستان های سبز در استان هستند و تلاش می شود در مابقی شهرستان ها گازرسانی ادامه یابد تا در شرایط سبز گازرسانی قرار گیرند.

وی با اشاره به گازرسانی به شول آباد گفت: گازرسانی به شول آباد یکی از پروژه های مهم گاز لرستان است و هم اکنون بیش از 76 درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی دارد که عمده خطوط توزیع اجرا شده و بخشی از خطوط تغذیه باقی مانده که در ماه های اول سال آینده این پروژه به اتمام می رسد و بیش از 50 روستای این شهر از نعمت گازبرخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: همچنین تلاش می شود تا پایان سال در روستای افرینه مشعل گاز شهری روشن شود و 15 روستا در این مسیر قرار می گیرد؛ با گازرسانی به این روستاها هزار و 620 خانوار روستایی از گاز برخوردار می شوند.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان گفت: امسال مصرف گاز در لرستان 13 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما با اقدامات لازم این عدد به شش درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا