مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر لرستان:
واکسن کرونا در تمامی بیمارستان های استان توزیع شد/عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، جرقه پیک چهارم کروناست

به گزارش سفیر افلاک، حمید مخیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع واکسن کرونا، اظهار داشت: در این راستا تاکنون 186 دوز از واکسن برای کادر درمان شاغل در بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی تزریق شده است.

وی افزود: در خرم آباد 56 نفر، بروجرد 25، دورود 15، کوهدشت 20، الیگودرز 10، دلفان 20، پلدختر 20 و در ازنا 20 نفر این واکسن را دریافت کرده اند.

مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر لرستان عنوان کرد: محموله دوم از واکسن کرونا طی هفته جاری وارد کشور خواهد شد و برای افراد اولویت دار تزریق می شود که بخش دوم از واکسن ارسالی به استان برای مابقی کادر درمان و بهداشت تزریق خواهد شد.

مخیری تصریح کرد: امیدواریم که تا پایان سال بخشی از جمعیت عمومی شامل گروه های پرخطر مردم واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر تزریق واکسن برای مادران باردار، مادران شیرده و جمعیت بالاتر از 65 سال و کمتر از 18 سال در برنامه نیست.

مدیر گروه مبارزه با بیماریهای واگیر لرستان همچنین از افزایش آمار مبتلایان طی هفته گذشته و تغییر رنگ برخی شهرستانها خبر داد و گفت: مردم نباید از رعایت پروتکل های بهداشتی غافل شوند چرا که بیماری کرونا همچنان قربانی می گیرد که افزایش آمار مبتلایان و تعداد بستری ها که منجر به تغییر رنگ برخی شهرستانهای استان از آبی به زرد شده، نشان می دهد که عدم توجه به پروتکل های بهداشتی طی چند هفته گذشته رفته رفته خود را نشان می دهد.

مخیری اظهار داشت: اگر پروتکل های بهداشتی با جدیت بیشتر از سوی مردم رعایت نشود پیک چهارم با شدت بیشتری رخ می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا