فرمانده يگان امنيتی سپاه لرستان:
ايجاد امنيت پايدار از مهم‌ترین وظايف سپاه و بسيج است

سرهنگ ماشاالله بازگير در حاشيه رزمايش تمرينات تاكتيكي و تخصصي يگان امنيتي سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و سپاه ناحيه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار سفيرافلاک با اشاره به نقش‌آفرینی بسيجيان در برقراري امنيت در سطح محلات، اظهار داشت: حضور بسيج به معناي حضور مردم است، تفكر، حضور آگاهانه و آمادگي بسيج در همه میدان‌ها خار چشمي براي همه بدخواهان نظام جمهوري اسلامي است؛ اين آمادگي به فضل الهي ثبت‌شده و دشمنان از اين آمادگي می‌ترسند.

وي افزود: يكي از مهم‌ترین وظايف سپاه و بسيج ايجاد امنيت پايدار است، بسيج به‌واسطه قدرت ايمان در ابعاد گوناگون هميشه پای‌کار بوده و سپاه خود را خدمتگزار مردم می‌دانند و براي تأمین امنيت با استفاده از قدرت مردمي درصحنه حاضر هستند.

فرمانده سپاه ناحيه خرم‌آباد عنوان كرد: يكي از مؤلفه‌های قدرت بسيج دشمن‌شناسی و زمان‌شناسی است؛ امنيت نظام اسلامي با توجه به اهداف و آرمان‌های مردم پايه است و تمام كشورها در تلاش هستند براي تأمین امنيت از نيروهاي مردمي استفاده کنند.

وی تصريح كرد: ارزيابي آموزش‌های طي شده بنيان مرصوص اعم از تاکتیک‌ها و فن‌ها امنيتي با اجراي تمرينات تاكتيكي و تكنيكي تخصصي، ارتقا توان و آمادگي رزم و افزايش سطح آمادگي نيروهاي بسيج جهت مقابله با ناآرامی‌ها و اغتشاشات، آشنايي با چگونگي طراحي و تمرينات تاكتيكي، توسعه و بهبود مهارت‌های فردي و گروهي گردان‌های امام علي(ع)، دشمن‌شناسی و بالا بردن سطح معرفتي بسيجيان گردان‌ها، تقابل با فتنه‌انگیزی دشمنان و معاندان نظام جمهوري اسلامي از اهداف برگزاري اين رزمایش‌ها به شمار می‌رود.

بازگیر با اشاره به برگزاري تمرينات تخصصي و تاكتيكي با حضور 13 گردان امنيتي امام علي(ع) و يك گروهان تكاور در سطح شش سپاه ناحيه استان خاطرنشان كرد: تاكنون در بازه‌های زماني گوناگون دوره‌های آموزش توانمندسازی اركان و آحاد گردان‌ها، آموزش‌های تخصصي، تست آمادگي جسماني، ميادين تير، آموزش ايمني و اقدامات تأمینی، عمليات رواني، جنگ شهري با رويكرد امنيتي، تورهاي ايست و بازرسي، مقابله با اغتشاشات، سلاح شناسي و دوره‌های چك و خنثی‌سازی برگزارشده است.

فرمانده يگان امنيتي سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بيان كرد: اين رزمايش با حضور سه هزار و 200 نفر از جوانان بسيجي در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، كوهدشت، دورود، دلفان و اليگودرز برگزارشده است.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا