معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان:
سطح باغات شیب دار در لرستان به 7500 هکتار افزایش می یابد

جواد صالحیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: توسعه باغات در اراضی شیب دار یکی از برنامه های جهاد کشاورزی است که تاکنون بالغ بر هفت هزار هکتار باغ در اراضی شیب دار استان ایجاد شده و تلاش می شود تا سطح باغات شیب دار تا پایان سال به هفت هزار و 500 هکتار افزایش یابد.

وی افزود: 140 هزار اصله نهال انجیر، انگور، زیتون، پسته و بادام برای اراضی شیب دار در نظر گرفته شده که در بین کشاورزان به صورت رایگان توزیع می شود که عملیات چاله کنی برای کشت این محصولات انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه برخی از باغات قدیمی بوده و یا اصولی نیستند تصریح کرد: 360 هزار نهال برای این باغات در نظر گرفته شده که دارای انوع مختلفی از محصولات مانند گیلاس، سیب، زردآلود، آلو و هلو است و با توجه به شرایط آب و هوایی در استان، این باغات می توانند در افزایش محصولات کشاورزی نقش قابل توجهی داشته باشند.

صالحیان عنوان کرد: از دیگر برنامه ها، سرشاخه زنی و پیوند باغات گردوست که این برنامه در 117 هکتار از اراضی باغات گردو در استان انجام می شود.

وی گفت: استقبال متقاضیان کشاورزی برای کشت باغات در اراضی شیب دار رضایت بخش است که با همکاری منابع طبیعی و امور اراضی می توانیم این برنامه را به هزار هکتار در استان افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا