آشتاب گفت: همزمان با سراسر کشور ۲۳ طرح تعاونی با اشتغالزایی ۱۸۱ نفر در استان افتتاح می شود.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: روز سه شنبه همزمان با سراسر کشور ۲۸۶ طرح تعاونی افتتاح می شود که از این تعداد ۲۳ طرح تعاونی با اشتغالزایی ۱۸۱ نفر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور افتتاح خواهد شد.

وی افزود: تعداد عضویت در این تعاونی ها ۸۴۳ نفر می باشد که در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و مسکن به بهره برداری می رسند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: این طرح ها با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان افتتاح می شود.

آشتاب با اشاره به تعداد تعاونی های استان گفت: در استان دو هزار و ۸۵۴ تعاونی با اشتغال ۲۸ هزار نفر وجود دارد که از این تعداد ۴۷۶ تعاونی مربوط به بانوان بوده که میزان اشتغالزایی آنها چهار هزار و ۴۳۱ نفر می باشد.

وی با بیان اینکه امسال پنج میلیارد تومان تسهیلات در بخش مشاغل خانگی پرداخت شده است، عنوان کرد: از ابتدای سال جای تاکنون ۲۷۸ طرح به صورت مستقل و ۸۰ طرح به صورت پشتیبان به بانک های عامل معرفی شده که جمع تسهیلات این طرح ها شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده و تاکنون بالغ بر پنج میلیارد تومان تسهیلات در این بخش پرداخت شده است.

انتهای پیام/