نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبرداد:
اعمال افزایش 53 هزار میلیارد تومانی اوراق مالی در بودجه اصلاحی

محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: دولت لایحه اصلاحیه بودجه سال 1400 را به مجلس تحویل داد که تلاش شد هزینه ها در اصلاحیه بودجه کاهش یابد و این کاهش حدود 40 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اصلاح لایحه بودجه افزود: در بودجه اصلاحی سال آینده قرار شد افزایش 53 هزار میلیارد تومان اوراق مالی لحاظ و از سوی دیگر ۴۰ هزار میلیارد تومان از مصارف کم شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش درآمدهای مالیاتی افزود: در اصلاحات به عمل آمده میزان درآمدهای مالیاتی 25 هزار میلیارد تومان افزایش یافته به طوری که از رقم 225 هزار میلیارد تومان لایحه به 250 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای مالیاتی، باعث بهبود کسری تراز عملیاتی بودجه به میزان 34 هزار میلیارد تومان شده است.

خدابخشی عنوان کرد: اعمال سهم 38 درصدی صندوق توسعه ملی از مازاد یک میلیون بشکه صادرات نفت و میعانات گازی مطابق دستور رهبری در اصلاحیه بودجه انعکاس یافت.

وی با اشاره به حقوق و دستمزد در اصلاحیه بودجه خاطرنشان کرد: تعیین سقف حقوق و مزایا 31 میلیون و 500 هزار تومان است و هیچ کسی بیش از این مبلغ در سال آینده دریافت نخواهد کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که حکمشان بیشتر از این مبلغ در سال 1399 بوده، سال آینده هیچ افزایشی اعمال نخواهد شد و همان مبالغ را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا