قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
مبتلایان به کرونا در لرستان افزایش یافت/بستری 158 نفر در بیمارستانها

علی فرهادی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی سبب شده تا شاهد خیز مجدد کرونا باشیم که طی هفته گذشته تعداد ورودی بیماران به بیمارستانها در استان افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد ابتلاهای روزانه کرونا در استان از 90 نفر به 158 نفر افزایش یافته و زمانی که میزان ابتلا و بستری افزایش یابد، مرگ و میر هم افزایش خواهد داشت.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: هم اکنون 158 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 58 نفر مبتلای قطعی کرونا می باشند.

فرهادی با اشاره به خروج وضعیت برخی از شهرها، از رنگ آبی به زرد گفت: تعداد شهرهایی که از وضعیت آبی خارج می شوند در حال افزایش است و هم اکنون هفت شهر استان زرد و مابقی آبی هستند که لازم است دستوالعمل های بهداشتی توسط همه شهروندان رعایت شود.

وی با بیان این که کرونای انگلیسی در برخی از استانها مشاهده شده است گفت: تاکنون موردی از این نوع کرونا در استان گزارش نشده اما با توجه به این که این ویروس در حال چرخش در مناطق مختلف است نیاز است پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات مد نظر قرار گیرد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: این احتمال وجود دارد که در اسفند شاهد موج چهارم کرونا باشیم و برای جلوگیری از شیوع و درگیری این بیماری ضروری است تا همه پروتکل های بهداشتی انجام شود.

فرهادی اظهار داشت: تاکنون 65 هزار و 495 نفر در استان به کرونا مبتلا شده و 1333 نفر بر اثر کرونا فوت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا