سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان:
482 نهال به یاد شهدای زن لرستان غرس می شود

محمود زرینجویی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: برنامه های مختلفی همزمان با هفته شهید از 16 تا 22 اسفند در استان برگزار می شود که یکی از برنامه ها غرس نهال به یاد شهدای زن استان است.

وی افزود: با توجه به اینکه از استان لرستان 482 شهیده زن در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، در هفته شهید و روز درختکاری 482 نهال به یاد شهدای زن در استان کاشته می شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به برگزاری یادواره شهدای زن تصریح کرد: این یادواره با عنوان “لشکر فرشتگان تاریخ” در روز 16 اسفند برگزار می شود که مربوط به 393 جانباز زن و 482 شهیده زن استان می باشد.

زرینجویی به برگزاری کنگره 17 هزار شهید زن و جانباز در کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه کشوری برگزار می شود که یادواره شهدا و جانبازان زن استان هم در همین راستا برگزار خواهد شد و علاوه بر این، در همین هفته غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری یادواره شهدا در استان انجام می شود.

وی بیان کرد: انتقال رشادت ها و جانفشانی شهدا، جانبازان و آزادگان به نسل جوان بسیار ضروری است چرا که امنیت امروز مرهون از خودگذشتگی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا