فرماندار خرم آباد:
73 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد/اجرای 133 پروژه عمرانی در خرم آباد

به گزارش سفیر افلاک جعفر طولابی در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد اظهار داشت: در خرم آباد تعداد ۱۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر 114 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارند که این پروژه ها در بخش های مختلف می باشند.

وی با اشاره به پروژه های جهش تولید افزود: از تعداد 133 پروژه خرم آباد، تعداد 19 پروژه به عنوان پروژه های مهم و کلیدی در قالب طرح جهش تولید تعریف شده که این پروژه ها تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسند.

فرماندار خرم آباد تصریح کرد: یکی از پروژه های خرم آباد، هتل صخره ای است که این پروژه مدتی در رکود بود اما سرمایه گذار جدید انتخاب و مقدمات کار فراهم شد و هم اکنون مراحل بعدی این پروژه در حال انجام است.

طولابی به پروژه های برج های دوقلو اشاره کرد و گفت: علیرغم مشکلات، سرمایه گذار قبلی خلع ید شد و براساس تصمیمات گرفته شده، پروژه برج های دوقلو قرار است به شهرداری واگذار شود که در جهت تکمیل، شهرداری و شورای شهر اقدامات لازم را انجام و مصوبه لازم را تصویب کردند و هم اکنون کارشناسان مشغول برآرود هزینه برای تکمیل پروژه هستند.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی برای پل های آسیب دیده از سیل انجام شده بیان کرد: پل های آسیب دیده از سیل خرم آباد شامل پل بهداری بود که این پل تکمیل شد، همچنین پل کمالوند پس از مدتی انسداد، در دهه فجر بازگشایی شد و پل اناری هم تا نیمه اول اسفند مورد بهره برداری قرار می گیرد اما پل ماسور  پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که با تخصیص اعتبارات این پروژه هم تکمیل خواهد شد.

فرماندار خرم آباد با اشاره به پروژه های مناطق محروم و روستایی گفت: اغلب این پروژه ها تکمیل شدند و مابقی آنها بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، همچنین ۱۹۵ میلیارد تومان در قالب طرح های اشتغالزایی و محرومیت زدایی در مناطق روستایی و عشایری با اشتغالزایی ۱۴۰۰ نفر پرداخت شده است.

طولابی از پیشرفت 85 درصدی باغ موزه دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: باغ موزه دفاع مقدس که یک مجتمع فرهنگی است به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و ۱۷ میلیارد تومان اعتبارات ویژه برای اتمام این پروژه در نظر گرفته شده که دو میلیارد تومان هم از اعتبارات استانی، ۱۰ میلیارد تومان از طریق برنامه و بودجه و در سفر اخیر نوبخت به استان هم پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با تخصیص اعتبارات پروژه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به خسارت های سیل به پروژه های خرم آباد گفت: سیل سال گذشته خسارت هایی را در بخش های مختلف وارد کرد که 220 میلیارد تومان اعتبار برای 51 پروژه اختصاص یافت.

فرماندار خرم آباد عنوان کرد: در بخش تسهیلات بانکی اماکن مسکونی ۳۹۷۲ واحد مسکونی در جریان سیل دچار خسارت شدند که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که از این تعداد ۱۷۳ میلیارد تسهیلات ارزان قیمت و ۲۷ میلیارد تومان هم تسهیلات بلاعوض بوده است.

طولابی خاطر نشان کرد: علاوه بر این، 10 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و 10 میلیارد تومان هم تسهیلات بلاعوض در بخش کشاورزی پرداخت شد.

وی با اشاره به اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ۲۹۳ طرح با ۱۱۸ میلیارد و ۸۰۲ میلیون تومان اعتبار و با ۱۸۰۰ نفر اشتغالزایی در دستور است و تاکنون ۷۳ میلیارد تومان در قالب ۲۷۳ پرونده و ۱۴۲۳ اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا