مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:
فعالیت 708 زن کارآفرین در لرستان/15 واحد تولیدی راه اندازی شد

ناهید پرویز پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بانوان نیمی از جمعیت را تشکیل داده اند و به دلیل دارا بودن توانایی های لازم، در تولید و اقتصاد می توانند نقش برجسته و ممتازی داشته باشند.

وی افزود: برای شکوفایی و رشد خلاقیت و ایده های بانوان کارآفرین نیاز است که شرایط و بستر لازم برای این افراد فراهم شود تا بتوانند در مسیر فعالیت، موفق شوند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به اینکه 708 زن کارآفرین در استان فعالیت دارند، عنوان کرد: این بانوان در بخش های مختلف هنری، خیاطی، تولیدی، مواد غذایی، خشکبار و سایر فعالیت ها حضور دارند که در دو بخش شهری و روستایی مشغول به کار هستند.

پرویز پور با اشاره به خسارت کرونا در بخش کارآفرینی بانوان بیان کرد: با شیوع کرونا برخی از مشاغل کارآفرینی در استان دچار خسارت شده و فعالیت آنها تعطیل شد که با تلاش های صورت گرفته 15 واحد تولیدی در استان مجدد فعال شد و با فعالیت مجدد، بالغ بر 300 نفر مشغول به کار شدند.

وی بررسی مسائل و مشکلات زنان کارآفرین را ضروری دانست و گفت: این بانوان علیرغم اینکه برای تعداد زیادی از بانوان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال کرده اند ولی با مشکلاتی همراه هستند که عمده مشکلات آنها بیمه ای بوده و قرار است طی جلسه ای این مشکلات مطرح و برای حل آنها اقدام شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان خاطرنشان کرد: بسیاری از بانوان شاغل در این کارگاه های تولیدی زنان سرپرست خانوار هستند که با تلاش و فعالیت، چرخ یک زندگی را می چرخانند و می توانند در تولید و اقتصاد، تحول ایجاد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا