دبیرستاد مبارزه با کرونا در لرستان مطرح کرد:
انجام 100 هزار نمونه گیری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در لرستان

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با هدف کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا همزمان با سراسر کشور در نیمه دوم سال در استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: با اجرای این طرح شاهد کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا بودیم به طوری که میانگین موارد قطعی ابتلا به کرونا در آذرماه 204 نفر بود که این رقم در دی ماه به 121 و در بهمن به 104 نفر کاهش یافت.

دبیرستاد مبارزه با کرونا در لرستان تصریح کرد: میزان ابتلا به کرونا در دی ماه ۷۸ درصد و در بهمن ماه ۸۱ درصد نسبت به روزهای آغاز این طرح کاهش یافته است.

کوشکی با اشاره به کاهش تعداد بستری های کرونایی با اجرای این طرح خاطرنشان کرد: در آذر ماه میانگین بستری بیماران کرونایی ۸۸ نفر بود که آمار بستری در دی ماه ۴۳ نفر و در بهمن به ۳۷ نفر کاهش یافت.

وی بیان کرد: میزان بستری بیماران کرونایی در بیمارستان در دی ماه ۷۷درصد و در بهمن ۷۸درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در لرستان گفت: در آذر ماه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ۶.۶ نفر بود که این رقم در دی ماه به 1.7 و در بهمن به یک نفر کاهش یافت به طوری که در مجموع میزان مرگ و میر کرونا در استان در دی ماه ۸۴ درصد و در بهمن 90.1 کاهش یافته است.

کوشکی اظهار داشت: هزار و 40 تیم رهگیری و 146 تیم مراقبت در منزل در اجرای این طرح همکاری داشتند.

وی افزود: از ابتدای طرح شهید سلیمانی تاکنون 100 هزار و 344 نمونه از موارد مشکوک انجام شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در لرستان با اشاره به کاهش میزان مرگ و میر در لرستان در مقایسه با میانگین کشوری گفت: درصد کشندگی کرونا در کشور 4.4 است که این رقم در استان 1.2 بوده است.

کوشکی اظهار داشت: ضروری است تا همه شهروندان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند تا از خطر ابتلا به کرونا در امان باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا