مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید:
اخذ مجوز استخدام 12 هزار فرزند شهید و جانباز/اقدامی برای تفاهم نامه اشتغال در لرستان صورت نگرفت

به گزارش سفیرافلاک، سردار حسن زاده ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: قرار بود در راستای اجرای تفاهم نامه هایی که در استانها منعقد می شود، کار ویژه ای برای ایثارگران صورت گیرد، اگرچه بنیاد شهید متولی اشتغال کشور نیست اما پیش بینی می شد با اجرای کارهای تیمی در این راستا اقدامات قابل ملاحضه ای صورت گیرد.

وی افزود: این تفاهم نامه بین بنیاد شهید و استانداری منعقد شد و دستگاه هایی که در بحث اشتغال موثرتر هستند مشخص شدند، با همکاری استانداری و دستگاه ها اقدامات زیادی می شد انجام داد.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید کشور تصریح کرد: استانداری برای اجرای طرح ها در این تفاهم نامه می توانست زمین تخصیص دهد  و تعاونی تشکیل و تسهیلات پرداخت شود.

حسن زاده با اشاره به اعتبار مورد نیاز برای اشتغال گفت: برای سال آینده دغدغه اعتبار نداریم چرا که هزار و 500 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی مصوب شد که تخصیص می یابد و همچنین هزار میلیارد تومان هم در بخش ایثارگران تخصیص خواهد یافت.

وی با اشاره به اشتغال در لرستان بیان کرد: در این تفاهم نامه قرار بود تعدادی از فرزندان ایثارگر مشغول به کار شوند که در استان هیچ اقدامی صورت نگرفته اما هستند استان هایی که در این طرح بالای 80 درصد اقدامات انجام داده اند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید کشور عنوان کرد: در لرستان 519 فرزند شهید بیکار وجود دارد که این زیبنده نیست و باید اقداماتی صورت گیرد.

حسن زاده با تاکید بر مدیریت جهادی خاطرنشان کرد: این اقدامات کار جهادی نیاز دارد و با کارهای تیمی می توان بسیار خوب عمل کرد.

وی با اشاره به استخدام فرزندان شهید و جانباز 70 درصد گفت: دولت مکلف است فرزندان شهید و جانبازان 70 درصد را در برنامه ششم استخدام کند که با حضور اوحدی 50 دستگاه در این راستا آماده شدند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید کشور اظهار داشت: تاکنون 12 هزار مجوز گرفته شده اما با توجه به اینکه 30 هزار فرزند شهید و جانباز بیکار در کشور وجود دارد نیاز است این برنامه در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا