مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان:
اشتغال 2500 نفر از فرزندان ایثارگران لرستان محقق نشد

به گزارش سفیرافلاک، محمود زرینجویی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان لرستان اظهار داشت: در مرداد ماه امسال و در پی سفر اوحدی به استان لرستان، در راستای اجرای قوانین مربوط به ایثارگران تفاهم نامه ای بین بنیاد شهید و استانداری منعقد شد.

وی افزود: در همین زمینه، تفاهم نامه اشتغال لرستان برای اشتغال دو هزار و 500 نفر از فرزندان ایثارگران جویای کار منعقد شد که بنیاد شهید تعهدات خود را مبنی بر شناسایی و لیست آمار و اطلاعات در اختیار دستگاه ها قرار دهد و وظایف دستگاه ها نیز مشخص گردید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به عدم تحقق این برنامه تصریح کرد: پس از گذشت هفت ماه از این تفاهم نامه، هنوز نتیجه ممکن حاصل نشده است و با توجه به اینکه هم اکنون بیش از شش هزار و 800 نفر از ایثارگران مشمول اشتغال در استان، بیکار هستند و بیش از 60 درصد این افراد مدرک دانشگاهی دارند اما این طرح تحقق نیافته است.

زرینجویی عنوان کرد: این قانون به حق است و نسبت به رعایت سهمیه 30 درصد ایثارگران باید رخ می داد که تاکنون در استان چیزی تحقق نیافته است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح استان های دیگر تا 50 درصد هم پیشرفت داشتند هم در تفاهم نامه و هم در تامین مسکن ایثارگران که ضروری اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا