مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان:
965 زندانی در لرستان آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

محمدرضا آذرخش در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: فنی و حرفه ای لرستان در رشته های مختلف آماده ارائه آموزش های لازم است که در ایام کرونا برخی از آموزش های حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارائه می شود.

وی افزود: طی 11 ماهه سال جاری آموزش های فنی و حرفه ای به دو میلیون و 666 هزار و 551 نفر ساعت در قالب 9 هزار و 991 نفر در مراکز مختلف استان ارائه شد.

مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان با اشاره به مهارت آموزی در پادگان ها تصریح کرد: در این مدت به 959 نفر در پادگان های استان آموزش های مهارت داده شده است.

آذرخش عنوان کرد: از دیگر برنامه ها کسب مهارت های فنی و حرفه ای توسط افرادی است که در زندانها قرار دارند که در این مدت به 965 نفر در زندان های استان این آموزشها ارائه شد تا بعد از آزادی از زندان با این مهارتهایی که کسب کرده اند بتوانند مشغول به کار شوند.

وی بیان کرد: چهار هزار و 719 نفر در کارگاه های ثابت شهری، 894 نفر در کارگاه های روستایی، 548 نفر در کارگاه های سیار شهری و 432 نفر در سکونتگاه های غیر رسمی آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفته اند.

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان خاطرنشان کرد: همچنین در مناطق عشایری 50 نفر، مهارت آموزی در محیط کار واقعی 1148 نفر، کارگاه های صنایع 102 نفر نیز این مهارت ها را آموزش دیدند.

آذرخش با اشاره به مهارت آموزی توسط بهبود یافتگان از اعتیاد گفت: 99 نفر هم در مراکز ماده 15 و 16 این مهارت ها را کسب کردند.

وی با بیان اینکه در چهار بخش این آموزش ها ارائه شده است افزود: این آموزشها در بخش خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی به علاقمندان ارائه شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا