معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
رعایت پروتکل های بهداشتی، راهکار مهم مقابله با کرونای انگلیسی است

صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: کرونای انگلیسی، جهش یافته همان ویروس است و راه سرایت این بیماری مانند کرونای قبلی بوده که ضروری است دستورالعمل های بهداشتی به دقت و بیشتر از گذشته رعایت شود.

وی افزود: میزان سرایت و قدرت چسبندگی این نوع از ویروس بیشتر است که در حال حاضر بهترین راه مقابله با این ویروس، استفاده از ماسک، عدم حضور در مکان های پر ازدحام و شست و شوی مرتب دستها با صابون است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به آمار ابتلا و بستری کرونا در استان تصریح کرد: میزان بستری بیماران کرونایی و مشکوک بین 140 تا 180 بیمار در بیمارستانها است و با رعایت نکات بهداشتی می توان جلوی پیک جدید بیماری را گرفت.

آزادبخت عنوان کرد: در ایام کرونا 110 تخت مراقبت های ویژه به استان اضافه شد تا مبتلایانی که نیاز به مراقبت در این بخش داشتند بتوانند استفاده نمایند اما در حال حاضر در استان حدود 30 بیمار کرونایی از تخت های مراقبت های ویژه استفاده می کند.

وی بیان کرد: میزان مرگ و میر طی این مدت بین صفر تا دو یا سه نفر بوده اما بیشتر بین صفر تا دو نفر بوده است و با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان از آمار ابتلا و مرگ و میر کاست.

به گزارش سفیرافلاک، تاکنون در استان 68 هزار و 562 نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و 351 نفر فوت کرده اند، روز گذشته نیز ابتلای قطعی دو نفر از خرم آباد و کوهدشت به کرونای انگلیسی تایید شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا