مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان:
59 هزار بیمه نامه کشاورزی در لرستان صادر شد

فتح اله رفیعی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: استقبال کشاورزان از بیمه محصولات کشاورزی در بخش های مختلف مناسب است به طوری در سال زراعی جاری میزان بیمه محصولات کشاورزی در مقایسه با سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

وی افزود: از ابتدای مهرماه تاکنون 59 هزار و 518 فقره بیمه نامه کشاورزی در استان صادر شده که شامل دام، باغات، زراعت، شیلات، طیور و تنه درختان بوده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان تصریح کرد: 11 میلیون و 500 هزار قطعه بچه ماهی سرد آبی، سه هزار متر مربع گلخانه، 128 هکتار تنه درختان، 800 هزار راس دام، 17 میلیون و 200 هزار قطعه مرغ گوشتی، دو هزار و 100 هکتار باغات، 115 هزار و 600 هکتار زراعت تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

رفیعی از صدور بیمه انجیر آبی خبر داد و گفت: برای اولین بار در کشور و استان، بیمه محصول انجیر آبی برای پلدختر، معمولان و بخش هایی از چگنی در نظر گرفته شد و با توجه به اینکه تاکنون این محصول در لیست بیمه نبوده و هر ساله مورد آفت و آسیب هایی قرار می گرفت، با رایزنی و تلاش های صورت گرفته این محصول تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی بیان کرد: در سال زراعی گذشته بیش از 9 هزار نفر از کشاورزان دچار خسارت شدند که 16 میلیارد و 200 میلیون تومان غرامت به کشاورزان پرداخت شد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: مهلت بیمه در بخش زراعت به اتمام رسیده اما در بخش باغات ادامه دارد که ضروری است تا کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا