فرمانده سپاه ناحیه پلدختر:
امروز اثرات خون شهید حاج قاسم را در دنیا مشاهده می‌کنیم

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ منصور کریمی فرد صبح امروز در ستاد گرامیداشت کنگره 6300 شهید لرستان با اشاره به اینکه تکریم خانواده‌های شهدا از دیدگاه مقام معظم رهبری یک راهبرد است، اظهار داشت: نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال به نسل جوان، همان ایجاد قابلیت و توانایی لازم برای مقابله با جنگ نرم، توسعه فرهنگ ایثار و برادر، ساده زیستی و آزادمنشی و مصون ماندن جامعه از تهاجم فرهنگی است.

وی افزود: جذب اقشار نوجوان و جوان، مردمی کردن برپایی این مراسمات، جریان سازی در بین آحاد مردم و تولید آثار فاخر فرهنگی مرتبط با شهدا ازجمله سیاست‌های برگزاری این‌چنین کنگره‌ها است.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر عنوان کرد: امنیت، اقتدار و سربلندی ملت ایران اسلامی مرهون خون شهدا می‌باشد برای مثال، ما امروز اثرات خون شهید حاج قاسم در دنیا مشاهده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: رئیس کنگره استاندار، مسئول ستاد کنگره فرمانده سپاه لرستان، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مسئولیت آن با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و کمیته‌های 22 گانه هم در کنار آن تشکیل‌شده است.

کنگره 6300 شهید لرستان یک گفتمان ملی است

سرهنگ محمد محمودوند مسئول اجرایی شورای سیاست‌گذاری کنگره 6300 شهید لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه کنگره 6300 شهید لرستان یک گفتمان ملی است، اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن نام شهدا یک امر اساسی و حیاتی است ستاد کنگره ملی از سال 75 در همین راستا تشکیل‌شده و هرساله برنامه‌های مرتبط با شهدا در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت شیوع کرونا مدنظر داریم کنگره 6300 شهید لرستان در تابستان 1400 برگزار شود درصورتی‌که شرایط فراهم نباشد به اواخر سال آینده یا سال 1401 موکول می‌شود.

مسئول اجرایی شورای سیاست‌گذاری کنگره 6300 شهید لرستان عنوان کرد: محصولات تولیدی در مورد فرهنگ شهادت یک غرفه ویژه پلدختر در تهران راه‌اندازی می‌شود که مقام معظم رهبری از این نمایشگاه تولیدی محصولات کنگره بازدید خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در هر شهرستان ریاست ستاد اجرایی کنگره توسط فرماندار و دبیری فرمانده ناحیه بسیج 150 جلسه 217 عنوان در قالب 43146 برنامه در 14 حوزه فعالیتی و تهیه فیلم سینمایی شهید خلبان کیارش با بودجه‌ای 8 میلیاردی تا ساخت دسته‌کلید بانام مبارک شهدا انجام می‌گیرد.

محمودوند گفت: در هر شهرستان یک نماد از ایثار و شهادت توسط شهرداری‌ها نصب شود، سرگذشت پژوهی در مورد مصاحبه با خانواده‌های شهدا، بیان نقش شهرستان در دفاع مقدس، تکمیل تاریخ شفاهی بیش از 3 هزار رزمنده، جمع‌آوری آثار شهدا ازجمله برنامه‌های این کنگره می‌باشد.

مسئول اجرایی شورای سیاست‌گذاری کنگره 6300 شهید لرستان بیان کرد: مکانی به‌عنوان دبیرخانه گرامیداشت کنگره در پلدختر فراهم کرده، برنامه‌های ابتکاری در خصوص شهدا برنامه‌ریزی و اجرایی شود، سال آینده نیز هر شهرستان یک یادواره با رونمایی آثار شهدا داریم.

تکریم خانواده شهدا وظیفه‌ای همگانی است

حسن رضائیان فرماندار پلدختر در این جلسه با اشاره اینکه تکریم خانواده شهدا وظیفه همگانی است، گفت: همه ما در این راستا وظایفی بر عهده‌داریم و سعی می‌کنیم با برنامه‌ریزی بهتر، در برگزاری کنگره شهدا اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی افزود: امنیت کشور مرهون خون شهدا است و ما هم در قبال خانواده‌های شهدا وظایفی بر عهده‌داریم که بایستی پا به کار باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا