رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:
وجود 171 معدن فعال در لرستان/بیش از یک‌ میلیون تن مواد معدنی استخراج شد

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت لرستان بهزاد منصوری اظهار داشت: در حال حاضر تعداد معادن فعال لرستان 171 و تعداد معادن غیرفعال نیز 106 واحد، همچنین تعداد معادن سنگ تزئینی فعال استان 45 واحد و واحدهای غیرفعال سنگ تزئینی نیز 75 واحد است.

وی افزود: تعداد سنگبری های استان نیز 234 واحد دارای پروانه بهره‌برداری است که حدود 80 درصد این تعداد با ظرفیت 40 درصد فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: تعداد افراد مشغول در حوزه معادن بر اساس پروانه بهره‌برداری هزار و 862 نفر و در سنگبری ها نیز دو هزار و 710 نفر است که در واقعیت بیش از دو برابر اعداد مذکور است.

وی تصریح کرد: درصد فعالیت واحدهای صنعتی فعال در استان نیز متفاوت است به‌گونه‌ای که 141 واحد به‌طور صددرصد فعالیت دارند و مابقی نیز بین 25 تا 75 درصد فعالیت دارند.

منصوری با اشاره به اینکه میزان سرمایه‌گذاری بر اساس اطلاعات جواز تأسیس واحدهای فعال استان نیز 25 هزار و 769 میلیارد و 361 میلیون ریال است، گفت: بیشترین فراوانی گروه‌های صنعتی واحدهای فعال در استان به ترتیب سنگبری ها با 243 واحد و صنایع غذایی با 152 واحد و کمترین واحدها نیز مربوط به صنایع نساجی و سلولزی است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان با اشاره به عملکرد سه‌ماهه سوم امسال بخش معدن، بیان کرد: برخی از مواد معدنی شامل سنگ‌آهک، سنگ گچ، لاشه موزاییکی، مرمریت، چینی، فلدسپات، گرانیت، تالک، سیلیس، قیر طبیعی، لاشه آهکی، مارن، کنگلومرا، لاسه و مالون، سرب و روی، خاک صنعتی و شن و ماسه رودخانه‌ای در این مدت تولیدشده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان استخراج واقعی این واحدهای معدنی نیز یک‌میلیون و 643 هزار و 139 تن بوده است و همچنین 593 هزار و 963 تن مواد معدنی تولیدی در استان نیز ذخیره‌شده است.

منصوری به میزان صادرات سنگ در استان در سال 98 نیز اشاره کرد و گفت: جمع کل صادرات سنگ استان به میزان 2 هزار و 474 تن و 22 کیلوگرم به ارزش صادراتی 819 هزار و 678 دلار بوده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه این میزان سنگ صادراتی از گمرک خرم‌آباد و سایر گمرکات کشور صادرشده است، افزود: این میزان سنگ به بازارهای هدفی همچون ترکیه، استرالیا، امارات، کویت، روسیه، سنگاپور، آلمان و چین صادرشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا