رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
2000 دوز واکسن کرونا در لرستان تزریق شد

به گزارش سفیر افلاک محمدرضا نیکبخت صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون سه مرحله واکسن کرونا در استان تزریق شده که در مرحله اول 260 دوز، در مرحله دوم 785 دوز و در مرحله بعدی هزار و 65 دوز وارد استان شده است که در مجموع دو هزار و 20 نفر این واکسن را دریافت کردند.

وی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی افزود: دو نفر در استان به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند که یکی از مبتلایان سن بالا و دیگری سن کمی دارد و حال این بیماران مساعد می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علیرغم آمار ابتلای بالا در استان اما تاکنون هزار و 351 نفر بر اثر این بیماری فوت کردند در حالی که میزان مبتلایان 70 هزار نفر بوده است.

نیکبخت عنوان کرد: از ابتدای اسفند تاکنون میزان مرگ و میر روزانه 75 صدم ثبت شده یعنی کمتر از یک نفر فوتی در روز در صورتی که در آبان ماه متوسط 11 نفر در روز فوت می کردند.

وی با اشاره به نمونه گیری های انجام شده گفت: تاکنون بیش از 220 هزار نمونه گرفته شده و 9 هزار و 300 نفر در این 18 روز اسفند نمونه گیری صورت گرفته و غربالگری وسیعی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به خرید تجهیزات مورد نیاز در ایام کرونا خاطرنشان کرد: در این مدت هفت دستگاه سی تی اسکن خریداری شد و 110 تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستان ها اضافه شده است.

نیکبخت اظهار داشت: همچنین هفت دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ها نصب شده و پنج آزمایشگاه پی سی آر مثبت راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط استان خوزستان از نظر ابتلای به کرونا، الزامی است مردم از سفر به خوزستان خودداری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا