معاون حفاظت محیط زیست لرستان مطرح کرد:
تشدید نظارت بر زیستگاه های سمندر لرستانی

به گزارش سفیرافلاک، نبی الله قائدرحمت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خرید و فروش سمندر لرستانی تخلف است، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برای حفاظت از این گونه جانوری، جلسه ای با حضور اعضای ستاد حفاظت از گونه سمندر لرستانی برگزار و در آن برتشدید نظارت ها بر زیستگاه های سمندر لرستانی جهت حفاظت موثر از این گونه اندمیک استان تأکید شده است.

وی افزود: مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط از جمله نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، پلیس راه، گمرک، دامپزشکی، شهرداری و راه آهن جهت همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برای حفاظت از زیستگاه ها و جلوگیری از قاچاق این گونه ارزشمند صورت گرفته است.

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با اشاره به نقش فرهنگ سازی و آموزش در حفاظت از این گونه تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته اقدامات خوبی در خصوص آموزش جوامع محلی و همچنین سرگروه های تورهای گردشگری، اطلاع رسانی عمومی و ایجاد حساسیت در خصوص حفظ این گونه ارزشمند انجام گرفته است.

وی از همه دوستداران محیط زیست درخواست نمود این اداره کل را در حفظ این گونه ارزشمند یاری نموده و هرگونه تخلف زیست محیطی در این خصوص را به سامانه 1540 اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا