مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
طرح یارانه دستمزد زمینه اشتغال 752 نفر در لرستان را فراهم کرد

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال جاری توسط 108 تیم، 929 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی استان انجام شده است که در این بازرسی ها 46 تبعه خارجی شاغل شناسایی شدند.

وی افزود: با توجه به ممنوعیت اشتغال اتباع بیگانه در استان، به فعالیت این اتباع پایان داده شد و 34 کارگر ایرانی جایگزین این افراد شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در این راستا 25 واحد تولیدی که اقدام به جذب این اتباع خارجی کرده بودند جریمه شدند.

آشتاب با اشاره به بازنشستگی پیش از موعد گفت: در سال جاری دو هزار و 539 نفر درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشتند که مورد رسیدگی قرار گرفتند و از این تعداد با درخواست بیش از 746 نفر موافقت شد.

وی با بیان اینکه طرح های اشتغالزایی در استان موفق بوده است افزود: در طرح یارانه دستمزد پیش بینی 538 نفر انجام شد اما با تلاش های صورت گرفته 752 نفر با این طرح مشغول به کار شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: همچنین در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی امسال 756 نفر وارد بازار کار شدند و در طرح معافیت های بیمه ای نیز 476 نفر از این طرح استقبال کرده و متقاضیان کار را جذب کردند.

آشتاب اظهار داشت: در سال جاری 157 مصوبه در جلسات کارگروه اشتغال مطرح شده بود که از این تعداد 86 مصوبه اجرا و 61 مصوبه هم در دست اجرا قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا