قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
میانگین ابتلای روزانه به کرونا در لرستان 172 نفر است/13 درصد تست ها مثبت می شوند

علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: آمار ابتلا در استان رو به افزایش است به طوری که میزان ابتلا 60 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در بهمن ماه میانگین ابتلا به کرونا 108 مورد در روز بود اما هم اکنون ابتلا روزانه به 172 مورد افزایش یافته و حدود 13 درصد از نمونه گیری های انجام شده، مثبت هستند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وضعیت زرد استان در کرونا تصریح کرد: در رنگ بندی های، استان در وضعیت زرد قرار دارد و در صورت بی توجهی بیشتر به پروتکل های بهداشتی، شاهد خیز کرونا خواهیم بود.

فرهادی عنوان کرد: در حال حاضر 158 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 70 نفر مثبت قطعی بوده و تحت مراقبت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه حضور در تجمعات شیوع و مرگ و میر را افزایش می دهد گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام عید و روزهای پایانی سال، تجمعات افزایش یافته و برخی از صنوف در این روزها پروتکل ها را رعایت نمی کنند که ضروری است رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف به دقت رعایت شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: طی چند ماه گذشته میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان بیش از 85 درصد بود که هم اکنون رعایت نکات بهداشتی به زیر 70 درصد رسیده است.

فرهادی با اشاره به آخرین پنج شنبه سال افزود: توصیه می شود در این روز مردم به آرامستان ها نروند چرا که تجمعات سبب افزایش شیوع بیماری می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا