مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز:
حرکت برای دین خدا بزرگترین وسیله برای حفظ ایمان، رشد و تداوم آن در زندگی است

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی در جلسه عقیدتی پایوران با اشاره به اهمیت تقویت معنویت در زندگی، اظهار داشت: مؤمنان تنها کسانی هستند که هر وقت نام خدا برده شود، دل‌هایشان هراسان می‌گردد و در انجام نیکی‌ها و خوبی‌ها بیشتر می‌کوشند و هنگامی‌که آیات بر آنان خوانده می‌شود، بر ایمانشان افزوده‌شده و بر پروردگار خود توکل می‌کنند، آنان کسانی هستند که نماز را چنان‌که باید می‌خوانند و ازآنچه به آن‌ها عطاشده، مقداری را به نیازمندان انفاق می‌کنند.

وی افزود: ذکر خدا، شنیدن آیات خدا، توکل بر خدا، اقامه نماز و صدقه درراه خدا ازجمله رویکردهای تقویت ایمان به شمار می‌رود و در این راستا اطاعت و بندگی انسان را بزرگی و عزت می‌بخشد و وی را به بزرگ‌ترین و عزیز‌ترین آن‌ها تبدیل می‌کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: شنیدن آیات الهی سبب افزایش ایمان، یقین و آرامش شده و تلاوت آن از جوانب مختلفی نفس را پاک و نورانی می‌گرداند و انسان را با مراد و مفهوم قرآن آشنا می‌سازد.

وی تصریح کرد: حرکت برای دین خدا بزرگ‌ترین وسیله برای حفظ ایمان، رشد و تداوم آن در مسیر زندگی است.

لرستانی گفت: به همان اندازه که ایمان تقویت گردد میزان مصونیت قلب نیز در مقابل تمایلات نفسانی و گزنده‌های شهوانی بالاتر می‌رود، در غیر این صورت قلب تسلیم نفس شده و گردن را برای شهوات خم می‌کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز بیان کرد: امیال نفسانی به دنبال خلع سلاح معنوی ما هستند و همه ما باید تهدیدها و آسیب‌های دینی را جدی بگیریم و تلاش کنیم که موانع پیشرفت اعتقادات و معنویت را در زندگی شناسایی و برای مقابله با آن‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا