رئیس‌کل دادگستری لرستان مطرح کرد:
صیانت و امانت‌داری از آرا مردم مهم‌ترین وظیفه دستگاه قضا

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در سال پیشرو، اظهار داشت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که به امضای شورای نگهبان و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین ستاد انتخابات وزارت کشور رسیده است، مقرر گردید برای انتخابات پیش رو یک هیئت اجرایی مشترک تشکیل شود و ان‌شاءالله فرمانداران محترم با دعوت از اعضای اداری هیئت اجرایی که شامل: رئیس دادگستری شهرستان، دادستان و رئیس ثبت‌احوال است و با تعامل و دقت لازم تعداد 30 نفر به‌عنوان معتمدین محلی به هیئت نظارت شهرستان‌ها معرفی کنند.

وی افزود: آنچه الآن مهم و حائز اهمیت است شناسایی این 30 نفر معتمد محلی است که باید با امضای فرماندار محترم به هیئت نظارت شهرستانی معرفی شود.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: قانون‌گذار برای معتمدین محلی شرایطی را در نظر گرفته، هیئت نظارت شهرستان هم بایستی دقیقاً این شرایط را بررسی و احراز نماید و باهدف تأمین سلامت در انتخابات معتمدین محلی بایستی واجد شرایطی ازجمله خوشنام بودن، بدون سوابق تخلفات انتخاباتی در دوره‌های قبلی و افرادی موجه و باسواد و متعهد، متدین، مقید و معتقد به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و درهرصورت متشرع باشند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی شاخصه‌های مدنظر مقام معظم رهبری را حتماً نصب العین قرار می‌دهد و آن‌ها را پیگیری می‌کند و لبیک می‌گوید، ما به دنبال یک انتخابات پرشور و شعور و با مشارکت حداکثری و ان‌شاءالله یک انتخابات سالم در کمال صحت و سلامت و امنیت هستیم.

رزم گفت: وظیفه ما صیانت و امانت‌داری از آرا مردم است،ان‌شاءالله معتمدینی که توسط فرمانداران معرفی می‌شوند از گروه‌ها، جناح‌های مختلف باشند و به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی هر شهرستان معرفی شوند و خدایی نکرده حاشیه‌سازی صورت نگیرد و شائبه جانبداری و معرفی از گروه خاصی پیش نیاید.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان بیان کرد: ان‌شاءالله شاهد انتخاباتی با مشارکت بالا و حضور حداکثری مردم عزیز خواهیم بود و با انتخاباتی رقابتی و سالم و انتخاب افرادی صالح هم به‌عنوان رئیس‌جمهور و هم به‌عنوان اعضای اسلامی شهر و روستا ملت ایران اسلامی سربلند خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا