مسئول بسیج سازندگی لرستان:
بیش از 199 هزار بسته معیشتی در لرستان توزیع شد/محرومیت زدایی 38 محله حاشیه نشین

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ احسان جهانبخش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ارشاد لرستان برگزار شد، اظهار داشت: محرومیت زدایی 38 محله حاشیه شهر لرستان در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد.

وی با اشاره به آموزش و اشتغال در سایر حوزه ها، افزود: 610 صندوق قرض الحسنه با 30 هزار عضو و آورده مردمی 10 میلیارد تومان در استان وجود دارد؛ در سال جاری 340 شغل مستقیم توسط صندوق های مردمی در استان ایجاد شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان عنوان کرد: در استان دو هزار و 500 گروه جهادی در حوزه های مختلف در استان فعالیت دارند و با خدمات رسانی خود توانستند در ایام وقوع سیل، با کارهای جهادی خود گوشه ای از آلام مردم را برطرف کنند.

وی بیان کرد: در زمان وقوع بلایا و حوادث غیر مترقبه گروه های جهادی تخصصی فراخوان می شوند تا به موقع در مناطق حضور یابند که آموزش و تعداد این گروه های جهادی در حال ارتقا است.

جهانبخش با اشاره به خدمات رسانی بسیج سازندگی در ایام کرونا، گفت: بسیج سازندگی در مقطعی که ماسک نبود، 70 کارگاه ساخت ماسک را فعال کرد و توانست یک میلیون و 200 هزار ماسک را تولید و به صورت رایگان در مناطق حاشیه شهر و در بین افراد نیازمند توزیع کند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی 750 تیم حمایتی در استان تشکیل شد و همچنین در این ایام 79 هزار بسته معیشتی بین بیماران و افراد مرتبط توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان خاطرنشان کرد: کانون های بحرانی کرونا نیز در استان شناسایی شد، یک روستا قرنطینه شد و بسیج سازندگی لرستان در راستای کنترل این بیماری تمام مایحتاج را تامین و بین اهالی روستا توزیع کردند.

وی با بیان اینکه توسط صندوق علوی 300 وام برای ایجاد شغل به مبلغ 20 میلیارد تومان در راستای کارهای کشاورزی صورت گرفته است، اظهار داشت: امسال 685 جهیزیه به زوج های نیازمند اهدا شده است و تفاهم نامه ساخت 34 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی بسته شده است که عملیاتی می شود.

جهانبخش افزود: تفاهم نامه 137 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد بسته شده و تا پایان فروردین ماه این تعداد انجام می شود.

وی عنوان کرد: تاکنون 199 هزار و 949 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است؛ همچنین 350 هزار غذای گرم و 38 هزار و 595 قطعه مرغ در محلات حاشیه نشین استان توزیع شده است.

وی با اشاره به توزیع 27 هزار و 241 کیف و لوازم التحریر در بین دانش آموزان مناطق محروم استان، بیان کرد: با کمک هایی که انجام شد در ایام کرونا 113 زندانی آزاد شده اند و بسته های معیشتی نیز بین این افراد توزیع می شود؛ همچنین در این ایام 872 نفر از کادر درمان نیز مورد با اهدا کارت هدیه مورد تجلیل قرار گرفتند. تیمی از گروه های جهادی طلاب نیز از ابتدای کرونا تاکنون در غسالخانه های استان مستقر هستند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا