مدیر کل کمیته امداد لرستان:
توانمند سازی هدف اصلی کمیته امداد است

به گزارش سفیر افلاک جلال پورشیخ در مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد اظهار داشت: از ابتدا مهمترین هدف فعالیت‌های کمیته امداد بر توانمندسازی بوده و با پرداخت تسهیلات و ارائه امکانات و سایر خدمات این امر محقق شده است که کمیته امداد پس از استعداد سنجی برحسب استعداد و علاقه فرد مهارت‌ها را آموزش‌و سپس برای ایجاد زمینه اشتغال تسهیلات ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه در بخش تسهیل آموزش خدماتی ارائه می‌شود افزود: بعد از تحصیل در صورت تمایل افراد در زمینه توسعه تخصص رشته تحصیلی تسهیلاتی به آن‌ها داده می‌شود و بسیاری نخبگان که امروزه پشتوانه فکری، امدادی، اداری و اجتماعی کمیته امداد هستند از افرادی بوده‌اند که تحت حمایت این نهاد بوده و امروزه مایه افتخار هستند.

مدیر کل کمیته امداد لرستان تصریح کرد: امید است نخبگان امداد بتوانند علاوه بر فراهم نمودن آینده روشن برای خود، برای اجتماعی که با آن‌ها زندگی‌نامه نیز آینده‌ای روشن فراهم نمایند.

در ادامه این مراسم امیری، رئیس بنیاد نخبگان استان اظهار داشت: همواره همکاری‌های خوبی بین کمیته امداد و بنیاد نخبگان وجود داشته است و امیدواریم این فعالیت‌ها به شکل گسترده‌تر ادامه پیدا کنند که بنیاد نخبگان به لحاظ چارت اداری سازمانی کوچک است و زیرمجموعه ریاست جمهوری بشمار می‌رود.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های این بنیاد در سه حوزه شناسایی، توانمندسازی و اثرگذاری نخبگان است، افزود: در بحث توانمندسازی و تسهیلاتی که بنیاد نخبگان عمدتاً برای حوزه‌های دانشجویی و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی سامانه ای وجود دارد.

امیری تصریح کرد: افرادی که به‌واسطه فعالیت‌های خاص و ویژه احساس می‌کنند می‌توانند از حمایت‌های بنیاد نخبگان بهره‌مند شوند می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند و پس از بررسی و راستی آزمایی تسهیلات و حمایت‌هایی را دریافت نمایند.

وی بیان کرد: اوج فعالیت‌های بنیاد نخبگان‌ و مجموعه علمی کشور بسترسازی برای اثرگذاری نخبگان و مستعدین برتر یا نخبه فراهم نمودن شرایط ظهور و بروز فعالیت‌های نخبگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا