استاندار لرستان:
۳۳ واحد تولیدی و صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری و در زمینه جهش تولید ۳۳ واحد راکد به مدار برگشت که این واحدها سالها متوقف شده بود و تلاش برای احیای آنها انجام شد.

وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: بر اثر کرونا کسب و کارهای زیادی آسیب دیدند که در این راستا در حوزه کرونا ۷۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به آسیب‌دیدگان از کرونا پرداخت شده است.

استاندار لرستان با اشاره به سیل سال گذشته عنوان کرد: با توجه به سیل ۹۸ بخش زیادی از پروژه ها از جمله دیوار ساحلی پلدختر با هزینه ۳۰۰ میلیارد تومان در این سال به بهره برداری رسید، همچنین کار مقاوم‌سازی روستاهای اطراف پلدختر و شهر معمولان و همچنین روستاهای چم مهر، بابا زید و خیلی دیگر از پروژه‌های مقاوم سازی انجام شده است.

خادمی با اشاره به اینکه 1400 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمام اختصاص یافته است، بیان کرد: در جریان سفر نوبخت طبق تفاهم‌نامه 1400 میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام اختصاص یافت که تا پایان این دولت این پروژه ها به سرانجام می رسد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری بازسازی ۳۳ پل آسیب دیده از سیل، ساخت دو بیمارستان در شهرستانهای کوهدشت و دورود که ظرفیت آنها ۲۵۴ تختخوابی است، شروع شده و بیمارستان جایگزین شهدای عشایر خرم آباد در حال انجام است، ساماندهی قلعه فلک الافلاک از دیگر پروژه های انجام شده در این مدت بوده است.

استاندار لرستان با اشاره به شرایط کرونا و تغییر رنگ برخی از شهرستان ها خاطرنشان کرد: دو شهر پلدختر و دورود از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شده است البته استان لرستان از نظر تعداد تست، مراقبت، مقابله و درمان در شاخص‌های مناسبی قرار دارد و با همکاری مردم و مدافعان سلامت هیچ وقت به شرایط سختی بر نخورد و آی سی یو ها به طور کامل پر نشدند.

خادمی خاطرنشان کرد: همسایگی با استان خوزستان، استان لرستان را به یکی از استان های پر ریسک تبدیل کرده است زیرا ارتباطات تنگاتنگی بین دو استان وجود دارد اما به منظور جلوگیری از پیک چهارم کرونا، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات خصوصاً عدم حضور در مراسم پنجشنبه آخر سال ضروری است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار است و مکانیزم آن در واقع حاکمیت مردم از طریق انتخابات است که امیدواریم انتخاباتی پرشور،سالم و با مشارکت بالا در کل کشور و استان لرستان داشته باشیم.

استاندار لرستان اظهار داشت: مشارکت مردم در انتخابات بسیار مهم است و نشان دهنده این است که حاکمیت و مردم سالاری را باور دارند و شرکت در انتخابات نشانه استمرار علاقه مندی مردم به نظام است که با توجه به شرایط کرونایی تمهیداتی برای انتخابات اندیشیده شده است.

خادمی عنوان کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهر ۲۹۴ کرسی به استان لرستان در ۳۳ حوزه تعلق دارد که تاکنون ۱۴۲۱ نفر ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره قبل رشد چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا