راه سردار دلها ادامه دارد؛
گام بلند بسیج در ایام کرونا؛ از توزیع بسته معیشتی تا آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

به گزارش سفیرافلاک، محمد امین کودک هفت ساله ای است که در این روزهای نزدیک عید به جای شادی و شادمانی، زانوی غم بغل کرده، رسیدن سال جدید نتوانسته خوشحالش کند، غمی بزرگ بر روی سینه کوچکش سنگینی می کند، تنها رسیدن پدر است که می توان غم و غصه را از دل دریایی این کودک بزداید.

پدر محمد امین مدتی است به دلیل یک اشتباه  مشکل مالی، طعم تلخ زندان رفتن را چشیده، مدتی است از خانواده دور شده اگرچه بدهی او زیاد نیست اما خانواده توان تامین همین بدهی را ندارد و مدتهاست پدر این خانواده در زندان به سر می برد و محمد امین و مادرش روزگار را به سختی می گذرانند.

کنار هم بودن اعضای خانواده تنها چیزی است که این کودک را خوشحال می کند، مدتهاست چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرینی است که بتوانند پدرش را از بند زندان رها کنند تا دوباره پدر به آغوش خانواده بازگردد.

در این روزهای نزدیک عید محمد امین با همان دست های کوچکش دعا می کند تا شاید خیرین برای پدرش گامی بردارند و صدای شادی و خنده دوباره در خانه بپیچد، برای عید تنها رسیدن پدر می تواند لبخند را به این کودک خردسال هدیه دهد.

همت والای بسیج در ایام کرونا، از توزیع بسته معیشتی تا آزادی زندانیان غیر عمد

کم نیستند کودکان و خانواده هایی که در این ایام منتظر و چشم به راه پدر باشند، از سوی دیگر هم کم نیستند خیرینی که دریای سخاوت خود را به پای چنین برنامه هایی می ریزند تا بتوانند لبخند و زندگی دوباره را به این خانواده ها هدیه دهند.

هر ساله در مناسبت های مختلف خصوصا در ایام ماه رمضان خیرین گرد هم جمع می شدند تا با اهدای بخشی از دارایی خود بتوانند تعدادی زندانی را آزاد کنند اما با شیوع کرونا رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، طرحی به نام کمک مومنانه را برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا معرفی کرد، نهضتی که با گذشت یک سال همچنان با شور و استقبال خیرین در حال برگزاری است.

در مناسبت های مختلف هزاران بسته معیشتی تهیه و در بین این خانواده های نیازمند توزیع می شود تا در این روزهای پر رنج کرونا، رنج معیشتی آنها را بیشتر گرفتار نکند.

با گذشت چند مرحله از کمک مومنانه، این نهضت علاوه بر توزیع بسته های معیشتی و جهیزیه برای نوعروسان نیازمند به سمت و سوی دیگر هم حرکت کرد از جمله تلاش بسیج و خیرین از این طرح برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی بود تا با همت و تلاش این افراد به آغوش خانواده بازگردند.

تاکنون در کشوربیش از سه هزار نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شده اند و هر چه بیشتر می گذرد اشتیاق خیرین برای کمک به این افراد و رهایی از بند زندان بیشتر می شود و اکنون در آستانه سال نو تکاپوها برای آزادی این افراد افزایش داشته است.

آزادی 105 زندانی غیر عمد از زندان های استان

فریبرز جعفری مسئول بسیج حقوقدانان لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: تاکنون 105 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد مالی در استان با همت خیرین، ستاد دیه، هماهنگی با اداره کل زندان، بسیج حقوقدانان و نهادها و ادارات از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشته اند.

وی افزود: از این تعداد دو نفر خانم و 103 نفر مرد بوده اند که میزان مبالغ بدهی این افراد متفاوت بوده و میزان محکومیت این افراد سه میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

مسئول بسیج حقوقدانان لرستان تصریح کرد: از این میزان بدهی حدود 700 میلیون تومان توسط خیرین، بسیج و نهادها، حدود یک میلیارد تومان توسط ستاد دیه و یک میلیارد و 800 میلیون تومان هم از طریق گذشت شاکی پرداخت شده تا زمینه آزادی این تعداد آزادی فراهم شده است.

جعفری با اشاره به ایام عید و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی عنوان کرد: در این روزهای پایانی سال تلاش داریم تا 20 زندانی جرائم غیر عمد مالی نیز از زندان آزاد شوند تا در آستانه سال جدید این تعداد بتوانند در کنار خانواده حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: خیرین می توانند کمک های خود را هر چند اندک برای آزادی این زندانیان اهدا کنند تا با جمع آوری آنها تعدادی زندانی آزاد و فرزندان این افراد با رسیدن سال جدید شاد شوند.

مسئول بسیج حقوقدانان لرستان با بیان اینکه بسته های معیشتی نیز به خانواده زندانیان نیازمند اهدا می شود گفت: تاکنون حدود هزار بسته معیشتی تهیه و به خانواده های زندانیان نیازمند اهدا شده البته به هر زندانی جرائم غیر عمد که آزاد شوند نیز یک بسته معیشتی اهدا می شود.

جعفری خاطرنشان کرد: بسیج حقوقدانان علاوه بر این اقدامات، مشاوره های لازم را به زندانیانی که نیاز داشته باشند ارائه می دهد.

خیرین در آستانه عید نوروز با همکاری بسیج می توانند شرایط را برای آزادی تعدادی از زندانیان فراهم کنند تا بار دیگر این افراد به آغوش خانواده بازگردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا