ائمه جمعه لرستان:
امروز ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولیدکننده هرزه گری و فساد در جهان است

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: ماه شعبان با سال جدید همراه شده است، امید داریم که به تقارن این تغییر و تحول در بهار طبیعت، در دل هاو باطن ما هم ارتقا معنوی و حرکت به سمت قلوبی که از رذیلت ها پاک و فضیلت ها جایگزین آن شده و محل تجلی برکات الهی باشد در این ایام پیش رو نصیب ما شود.

وی افزود: ویروس کرونا و جهش یافته آن همچنان در همه کشورها، ایران و استان ما در حال گردش است همچنان لازم است که همگی به مقررات ستاد ملی و استانی کرونا پایبند باشیم؛ در دو شهر استان لرستان ما وضعیت رنگ بندی کرونایی از زرد به نارنجی تغییر یافته است و میزان افرادی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند افزایش یافته که این ها علامت خوبی نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به میلاد امام حسین(ع)، قمر بنی هاشم(ع)، امام سجاد(ع) و منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) عنوان کرد: وجه مشترک این مناسبت ها این است که ملت ما و انقلاب اسلامی پیوند عمیقی با نهضت امام حسین(ع) دارد، نهضتی که رهبرش ولی خدا و سردار وفادارش قمر بنی هاشم(ع ) و پیام رسان این نهضت امام سجاد(ع) بود.

شاهرخی تصریح کرد: تقارن ولادت ها و پیوندی که انقلاب اسلامی با این سه میلاد دارد و به دنبالش ولادت حضرت صاحب الامر(عج) یک پیامی برای ما در بر دارد و آن شور، شعور و معرفتی است که مردم مسلمان و شیعه ما با امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) دارند، هر سه در نهضت کربلا و عاشورای حسینی نقش آفرینی کردند، رسم وفا را قمربنی هاشم(ع) تا ابد پاینده کرد.

وی با اشاره به شان نزول آیه ۱۷۲ سوره آل عمران در جنگ اُحد خاطرنشان کرد: شان نزول آیه چنین است که در جنگ احد مسلمانان پیروز شدند وقتی کمین گاه هایی که پیامبر اسلام(ص) به مسلمانان گفته بود حفظ کنید و مسلمانان رعایت نکردند با تعداد بالایی از مجروحین شکست خوردند و در نقلی آمده است که امیر مومنان حضرت علی(ع) در شصت نقطه از بدن جراحت داشتند.

شاهرخی بیان کرد: آن زمان مشرکین برگشتند و مسلمانان با تعداد قلیل به مدینه آمدند و مشرکین به مکه رفتند آنگاه ابوسفیان فرصت را غنیمت دید تا با این شکست، کار اسلام را یک سره کند وقتی خبر به رسول خدا(ص) رسید دستور دادند جانبازان و مجروحین هم در صف مبارزه بمانند، دشمن با آن همه تجهیزات و امکاناتی و نیروی انسانی که داشت، آنگاه که به ابوسفیان خبر رسید مسلمانان با وجود قهرمانی چون حضرت علی(ع) و جانبازان در حال آمدن به میدان هستند، لشکر ابوسفیان به سمت مکه برگشت.

وی گفت: لذا اینانی که به ندای خدا و رسول خدا پایبند بودند و با تنی مجروح، کار نیکو انجام دادند و تقوای الهی پیشه کردند اینان دارای پاداش عظیم هستند و امروز هم همین جانبازان در صحنه های انقلاب، مدافعان حرم، در مقابله با ضد انقلاب حضور پیدا می کنند و به انقلاب، راه امام و رهبری وفادار بوده و البته همه این رنج ها و تلاش ها وقتی پسندیده است که همراه با تقوا باشد.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه سال ۹۹ در تاریخ به عنوان سال کرونایی ثبت خواهد شد یاد آور شد: در سال گذشته کرونا اقتصاد، معیشت، روابط اجتماعی و انجام عبادات دسته جمعی را تحت تاثیر قرار داد و با تدبیر رهبری و به راه افتادن رزمایش مواسات و کمک های مومنانه و تسری این کمک های مومنانه به جامعه ای که تارو پودش را کرونادرنوردیده بود روح و جانی تازه به مردم بخشید رزمایشی که همه آمدند و این فداکاری بی نظیر بود. تلاش و ایثار کادر درمان، گروه های جهادی و حزب الهی و تهیه واکسن از زیبایی های سال ۹۹ بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اذعان داشت: اگر سیاست های درستی در بازار طلا، ارز، خودرو و برنامه های علمی و کارشناسی شده در بازار بورس به کار گرفته می شد اگر در زمینه تنظیم بازار و کالا اساسی نظارت درست انجام می شد اگر حل شیوه های مزمن و زشت دلالی و عدم اتکا به برجام مورد ملاحضه قرار می گرفت مردم ما تا این اندازه به زحمت نمی افتادند البته دشمن می خواست با تحریم همه جانبه بین مردم و نظام ایجاد فاصله کند که البته این نقشه ها منجر به شکست رییس جمهور آمریکا شود و توطئه دشمن با یاری خدا شکست خورد.

شاهرخی گفت: با تکیه بر شرکت های دانش بنیان و استعداد جوانان و برخورداری از موفقیت ها در صنایع دفاعی، پیشرفت ها را در بقیه زمینه ها رقم بزنیم.

وی افزود:در سال ۹۹ آهنگ حرکت در استان ما رو به جلو بود اما سرعت و رشد آن می تواند خیلی بیش تر شود جذب یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان برای طرح های تمام و نیمه تمام تا پایان کار دولت جز مطالبات مردم لرستان است.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: تعهدات در باب مسکن، اشتغال، راه اندازی کارگاه ها و رفع مشکل حقوقی و استفاده از تمام ظرفیت ها از دیگر رویدادهایی است که با کار انبوه و مضاعف و مطالبه گری درست از سوی جوانان و شما به وقوع می پیوندند.

دشمنان با اشاعه فرهنگ غرب به دنبال دور شدن انسانها از هویت الهی هستند

حجت الاسلام سرلک در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: بعد از قیام عاشورا عواملی مانند نقش پادشاه اموی، ترویج هوسرانی، شرافت یافتن اهل غنا، ترویج فقر و… سبب شد که معنویت فراموش شود و امام سجاد علیه السلام به عنوان رهبر ملکوتی جامعه با اقدامات خود جامعه را از ظلمت جهل و انحراف به نور تغییر داد.

وی افزود: امام سجاد علیه السلام با آگهی بخشی و بصیرت افزایی و معنویت بخشی در مقابل مستکبران زمان و ظلم ایستادگی نمود و اقدامش کمتر از قیام ابا عبدالله الحسین علیه السلام نبود.

امام جمعه الیگودرز عنوان کرد: امروز نیز دشمنان با اشاعه فرهنگ غرب به دنبال دور شدن انسانها از هویت الهی و حقیقتها است و امروز ایالات متحده آمریکا شیطان بزرگ، بزرگترین تولید هرزه گری و فساد در جهان است که با راه اندازی ۳۰ هزار سایت مستهجل فرهنگ مبتذل غربی و فساد به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی و سلطه بر جهان است.

وی بیان کرد: در جامعه امروز باید در کنار جهاد علمی جهاد فرهنگی توسط متصدیان فرهنگ صورت گرفته و در جهت معنویت بخشی تلاش شود.

سرلک تصریح کرد: سال ۹۹ ویروس منحوس کرونا که سبک زندگی و کل جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است و در داخل کشور کرونا تاثیرات زیادی مخصوصا در اقتصاد، معیشت و مناسبت های اجتماعی و مذهبی داشت.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تلخی ها و ناگواری ها جلوه های خیره کننده ای دیده شد؛ تدابیر مقام معظم رهبری در رزمایشات کمک مومنانه به همت بسیجیان، پاسداران و خیرین عزیز و همچنین مردم در محبت و نوع دوستی در کمک مومنانه سنگ تمام گذاشتند .

امام جمعه الیگودرز گفت: همچنین جهادگران کشور در کشف ویروس کرونا خوش درخشیدند و تعطیلی کسب وکار و سوء مدیریت ها و بی تدبیری در بازار کالا، ارز، بوروس، قیمت اجناس و… سبب ایجاد مشکلات زیادی برای مردم شد و توان خرید مردم را به شدت کاهش داد‌.

وی اظهار داشت: متاسفانه قیمت ده ها برابری اجناس و خوارکی ها نه به جیب تولید کننده بلکه به جیب دلالها رفت و مسئولان در برابر سودجویی دلال ها موفق نبودند.

سرلک افزود: گره زدن همه مشکلات به برجام نا فرجام و…. از دیگر مشکلات بوده که در اقتصاد و معیشت مردم تاثیر بسیار گذاشت ولی در سال ۹۹ تدابیر مقام معظم رهبری و مقابله با نفوذ و مشکلات کشور شکست آمریکا را به دنبال داشت و سال افتخار آمیزی برای صنایع دفاعی و برگزاری رزمایش های دفاعی و ایران انقلابی را به نمایش گذاشت.

وی عنوان کرد: اگر چه در سال ۹۹ جهش تولید در صنایع دفاعی به معنای واقعی تحقق بخشیده شد اما در بسیاری از رشته های صنعتی نتوانستیم اقدامی انجام دهیم.

امام جمعه الیگودرز بیان کرد: امیداوریم مردم در سال آینده با هوشیاری و بصیرت جهت تشکیل دولت جوان انقلابی ملت به میدان بیایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا