رئیس هیات دوومیدانی لرستان:
برگزاری 3 رویداد ورزشی در لرستان/استعدادیابی اولویت اصلی هیات دو و میدانی است

سیاوش سپهوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال 99، رییس هیات های شهرستان های ازنا و الیگودرز که فعالیت کمتری داشتند جابه جا شدند و این رویکرد تا آخر سال ادامه دارد و با مدیریت های ورزشی که در راس هیات های شهرستان ها قرار دارند در صورت برآورده نشدن برنامه‌های این هیات در سال جدید با آنها خداحافظی می شود.

وی افزود: جای هیچ قصور و کم کاری از هیئت شهرستانی پذیرفته نیست و هیات ها باید در اعزام ورزشکاران و بیمه ورزشکاران و تعداد افزایش بیمه شده در ورزش دقت کنند تا بتوانند استعدادها را شناسایی نمایند.

رئیس هیات دو و میدانی لرستان با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده برای سال آینده تصریح کرد: در ماه رمضان درخواست میزبانی سه رویداد جایزه بزرگ جام پلیمر خلیج فارس یادواره کنگره ۶۳۰۰ شهید استان لرستان در سه مقطع یک هفته ای به عنوان مسابقه جایزه بزرگ پرتاب ها، دوهای بزرگ نیمه استقامت و استقامت و پرش ها برگزار خواهد شد.

سپهوند عنوان کرد: همچنین یک مرحله مسابقه در رده های پایه برای بخش پسران و دختران درخواست شده که در صورت موافقت فدراسیون با این درخواست برگزار می گردد.

وی با تاکید بر استعداد یابی بیان کرد: تلاش داریم تا در سال آینده استعدادیابی در اولویت کاری قرار گیرد که در این راستا در حال حاضر دو مرحله استعدادیابی پسران و یک مرحله استعدادیابی دختران برگزار شده و در سال جدید تمام هیات های شهرستان ها باید تلاش بیشتری روی بحث استعدادیابی دختر و پسر بگذارند.

رئیس هیات دو و میدانی لرستان گفت: حتما از طریق آموزش و پرورش، معلمین فضاهای مجازی و فراخوان‌ها روی استعداد یابی برنامه ویژه اجرا می شود.

سپهوند افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا بدنه این ورزش توانمند شود و با افزایش تعداد افراد در استعدادیابی می توان به این مهم دست یافت، همچنین تعداد حضور افراد در دو و میدانی کم است و باید جامعه هدف را بالا برد که بتوانیم از دل این افراد، استعدادهای خوبی را شناسایی کرد.

وی اظهار داشت: باشگاه داری یکی از مهمترین برنامه‌های هیات دو و میدانی در سال ۱۴۰۰ خواهد بود که چهار تیم در سه رده بزرگسالان، رده نوجوانان و جوانان در لیگ برتر حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا