نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:
تولید داخل کشور را در برابر تکانه های دشمن مقاوم می کند/جهش اقتصادی در گرو استفاده از ظرفیت ها و رفع موانع است

عباس گودرزی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: نامگذاری شعار امسال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” حاکی از اهمیت مسئله تولید است و نشان می دهد هنوز به مطلوب نرسیدیم، البته در نقطه صفر هم نیستیم و در این مدت حرکت هایی صورت گرفته و گام هایی برداشته شده اما تا رسیدن به نتیجه اصلی راه بسیار است.

وی افزود: تاکید مجدد رهبری در حوزه تولید به این جهت است که زیربنای اقتصاد، بستر پیشرفت، رونق اشتغال، کاهش تورم و بالارفتن ارزش پول ملی در واقع در گرو توجه به تولید است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران بنیه قوی و ظرفیت های زیادی دارد و چنانچه این ظرفیت ها درست درک شود و شناخت دقیقی از موقعیت کشور وجود داشته باشد و از تمام ظرفیت ها استفاده گردد می تواند با تولید ثروت، رشد و جهش اقتصادی ایجاد کرد.

گودرزی عنوان کرد: همچنین تولید داخل است که می تواند تولید ثروت کند و ارزش پولی ملی را بالا ببرد و ما را در برابر تکانه های اقتصادی مقاوم کند.

وی بیان کرد: در یک نگاه راهبردی و چشم انداز بلند مدت و دوراندیش، چاره ای جز رونق تولید نیست و از این طریق است که می توانیم به خودکفایی و استقلال برسیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چنین شرایطی توطئه های دشمن موثر نخواهد بود، گفت: اگر قرار است در برابر دشمن مقاومت کنیم، مسیر پیشرفت را طی نماییم، از گردنه ها عبور کنیم و رفاه، پیشرفت و عدالت در کشور محقق شود باید از تولید داخل حمایت های لازم صورت گیرد اما گاهی موانعی ایجاد می شود که به حمایت همه جانبه نیاز دارد.

گودرزی اظهار داشت: اگر تولید مورد حمایت مسئولین به عنوان متولی اصلی، مردم به عنوان مصرف کننده، کارفرما به عنوان مسئول افزایش کیفیت و مورد حمایت جمعی همه نهادها و دستگاه ها قرار گیرد می توان به نتیجه مورد نظر دست یافت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: گاهی هفت خوان که نه بلکه هفتاد خوان را باید سرمایه گذار طی کند که بتواند یک سرمایه گذاری نماید تا یک واحد تولیدی و یک مجموعه اشتغال زا و صنعتی را احیا نماید لذا باید ساز و کارها روان و مسیر صدور مجوز ها کوتاه و راه اندازی تولید در کشور آسان شود که این هدف با رفع موانع فراهم خواهد شد و تا زمانی که سایر نهادها و مسئولان حمایت جدی نداشته باشند و مسیر ها کوتاه و موانع برطرف نشود، رونق تولید محقق نمی گردد.

وی بیان کرد: نگاه دوراندیش و حکمیانه رهبر معظم انقلاب نشان می دهد که در شرایطی که دشمن همه سعی خود را با فشار حداکثری در حوزه اقتصاد به کار گرفته است، رهبری با دقت نظر مسئله اصلی کشور را به درستی شناسایی و همه ظرفیت ها را به این سمت متمایل می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا