معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
بستری بیماران کرونایی در لرستان 30 درصد افزایش یافت

صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، برقراری سفرهای نوروزی و دید و بازدیدها و دورهمی ها، میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر 277 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که این آمار نسبت به بستری ها در اسفندماه بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: تاکنون میزان مرگ و میر ناشی از کرونا طی یک شبانه روز، یک فوتی و گاهی بدون فوتی بوده اما طی چند روز گذشته میزان مرگ و میر بین دو تا چهار نفر در 24 ساعت افزایش یافته که نیاز است هم استانی ها دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات را جدی بگیرند.

آزادبخت با اشاره به اینکه سن ابتلا به کرونا کاهش یافته است، عنوان کرد: در بین افرادی که در بیمارستان بستری هستند جوانان و افرادی با سن کم وجود دارد و در واقع هیچ سنی از کرونا در امان نیست و توصیه می شود در این روزها تجمعات کاسته شود و سفرها به زمان دیگری موکول گردد تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت استان زرد رنگ است گفت: وضعیت کلی استان زرد رنگ می باشد و سه شهر دورود، بروجرد و پلدختر نارنجی گزارش شده که با رعایت نکات بهداشتی می توان از قرمز شدن شهرها و استان در شیوع کرونا جلوگیری کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از پیک جدید کرونا همه مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله را مورد توجه قرار دهند تا بتوانیم از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

آزادبخت اظهار داشت: تاکنون 72 هزار و 409 نفر در استان به کرونا مبتلا شده و 1372 نفر بر اثر این بیماری فوت کرده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا