قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
کرونای انگلیسی در 4 شهر لرستان/میزان ابتلا به کرونا 45 درصد افزایش یافت

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر روند ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان افزایش یافته و این زنگ خطری است که هم استانی ها بیشتر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی با اشاره به کرونای انگلیسی افزود: در حال حاضر چهار شهر استان درگیر کرونای انگلیسی بوده و مواردی از ویروس جهش یافته در این شهرها گزارش شده که ضروری است مردم مسافرت ها و دورهمی را به زمان دیگری موکول کنند تا از شدت شیوع بیماری کاسته شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در دو ماه گذشته آمار بستری بیماران کرونایی به زیر 200 نفر رسیده بود که طی روزهای اخیر آمار بستری ها 60 درصد افزایش یافته است.

فرهادی عنوان کرد: همچنین در بهمن ماه میزان ابتلای روزانه 189 نفر بود که هم اکنون این رقم به 275 مورد افزایش یافته که نشان از افزایش 45 درصدی آمار ابتلا به کرونا دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد شهرهای نارنجی استان سه شهر می باشد اما در صورت روند ادامه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و برگزاری مراسم تجمعات، پیش بینی می شود تعداد شهرهای نارنجی افزایش یابد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: از قدرت و میزان کشندگی این ویروس کاسته نشده و بیشتر موارد ابتلا به کرونا، کانون های خانوادگی و دورهمی ها بوده که باید خانواده ها دقت نمایند و دورهمی را به بعد از کرونا بیندازند تا زنجیره این بیماری قطع شود.

فرهادی خاطرنشان کرد: نتیجه مهمانی و دورهمی، برگزاری مراسم عروسی، عدم رعایت فاصله اجتماعی، افزایش ابتلا و مرگ و میر کرونا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا