ائمه جمعه لرستان:
ضرورت حذف موانع تولید/ظرفیت های لرستان بکارگیری شود

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به‌ضرورت رعایت تقوا، خیرخواهی و اصلاح امور در اجتماعات مسلمین، اظهار داشت: ویروس کرونا در ایران و در استان ما در حال گردش است سه شهر استان از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند، بایستی با رعایت و پایبندی به دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی کرونا تلاش کنیم زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

وی افزود: در باب نام‌گذاری شعار سال، رهبر معظم انقلاب از سال ۷۸ تاکنون برای سال‌ها نامگذاری می‌کنند، البته قبل آن نیز در سخنرانی‌ها محورهای مهمی را اعلام می‌کردند، نامگذاری در سال‌های متوالی با توجه این‌که دشمن اقتصاد مملکت را هدف قرار داده بود، در باب مسائل اقتصادی بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: دشمنان اقتصاد مملکت ما را هدف قرار داده‌اند و هدف ما نیز اقتصاد است اما هدف دشمن تخریب اقتصاد و هدف ما سازندگی اقتصاد است در طول تشکیل حکومت اسلامی چهار دولت روی کارآمدند و هرکدام هشت سال سرکار بودند و در این مدت کارهای بنیادی خوبی درزمینهٔ عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، رفاهی، جاده‌ها و راه‌ها و …انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: ۱۴ مانع را ذکر کردیم و موانع دیگر وجود دارد باید ضمن رفع موانع، حمایت‌های لازم را به عمل‌آوریم چراکه کارهایی که انجام‌شده است نتوانسته در معیشت مردم خود را نشان دهد و مردم در امور معیشتی مشکل‌دارند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: ما جلسات مکرری با کارشناسان برای برداشتن موانعی که بر سر راه تولیدات استان بوده داشته‌ایم تا بتوانیم مسیر ارتقا فرهنگی، رشد اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم فراهم کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: ما طرح‌های نیمه‌تمام ملی و استانی داریم بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب در کسب‌وکار داریم که باید باکار مضاعف، انبوه و متراکم و کارشناسی شده و علمی یک‌به‌یک بر سر راه مردم و اقتصاد کشور برداشته شوند.

وی یادآور شد: راه‌اندازی کارگاه‌ها و کارخانه‌های تعطیل‌شده را در سال تولید پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها مطالبه می‌کنیم و خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها و اهل‌قلم مطالبات استان را بر پایه اخلاق‌مداری و عدالت‌خواهی و روش صحیح بیان کنند چراکه مشکلات کهنه‌شده و گره‌ها محکم شده و باید با تلاش و کوشش همه‌جانبه مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) در سال ۴۳ هجری قمری، بیان کرد: حضرت علی‌اکبر (ع) جوانی ولایتمدار، آگاه، سرشار از بصیرت دینی و سیاسی، شجاع و الگوی ارزشمند جوانان ایران اسلامی است که در مقابل نظام طاغوت و اسلحه های دشمنان ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند و مسیر انقلاب را تداوم بخشیدند.

شاهرخی تأکید کرد: مورخین نقل کردند وقتی لشکر عمربن سعد چهره علی‌اکبر (ع) را دیدند حیرت‌زده شدند که او رسول اکرم (ص) است آن جوان غیور که در دوران جنگ تحمیلی، با اصرار پدر عقد می‌کند و ازدواج را به تأخیر می‌اندازد تا در عملیات شرکت کند و در عملیات مفقود و شهید و یا اسیر می‌شود، الگوی او جز علی‌اکبر (ع) نبوده است.

وی افزود: جوان محور حرکت است در تمام حرکت‌های انقلابی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی جوان‌ها پیش‌قدم هستند؛ ادب، وقار، شجاعت، اطاعت حضرت علی‌اکبر (ع) الگو گیری و رشد و تعالی را برای جوانان در پی دارد، علاوه بر تجربیات گذشته، هشت سال دفاع مقدس نشان داد ایثارگری، جانبازی و خدمت‌رسانی قشر جوان درراه تحقق آرمان‌های اسلامی چشمگیرتر از گذشته است.

نماینده ولی‌فقیه لرستان درزمینهٔ با وظایف جوانان در دوران غیبت امام عصر (عج) اظهار داشت: شناخت آموزه‌های دینی و عمل به آن، امام شناسی، ولایتمداری و پیوند محکم عاطفی با امام عصر (عج)، تهذیب نفس، خودسازی، دوری از آلودگی‌ها و مزین شدن به فضیلت‌های نیکو، آماده‌سازی جامعه برای تشکیل حکومت امام عصر (عج) از وظایف جوانان در دوران غیبت امام زمان (عج) به شمار می‌رود.

وی گفت: انتخابات یک اصلاح اجتماعی است؛ در انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا و انتخاب بهترین، کارآمدترین و متدین‌ترین فرد باهدف ارتقای فرهنگی، رشد و توسعه در تمامی زمینه‌ها، این‌ها همه اصلاح اجتماعی است.

ضرورت میدان دادن به شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: همراهی اعتقاد و عمل با همدیگر ضرورت دارد، زیرا علامت عشق نیز همین است، منتظران ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) بایستی خانه دل را پاک نمایند‌ و هر جمعه در انتظار ظهور باشند.

وی با اشاره به اهمیت عبودیت در مسیر الهی، افزود: انسان بایستی فرصت ساز بوده و همواره با قرآن مأنوس باشند و در اطاعت همه‌جانبه از خداوند متعال تلاش کنند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب به‌عنوان فرمانده ای بصیر و آینده‌نگر نقشه دشمنان را در جنگ همه‌جانبه و ترکیبی با مدیریت صحیح خنثی نمود.

وی با اشاره به اینکه تبادل فرهنگی را قبول داشته ولی تهاجم فرهنگی را قبول نداریم، صریح کرد: واردات بی‌رویه کمر کشور را نابود می‌کند بایستی مسئولان ذی‌ربط در این راستا ورودی جدی کنند و مانع کالای قاچاق شوند چراکه اقتصاد، اشتغال و تولید را نابود می‌سازند.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت میدان دادن به شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان در راستای رونق تولید داخلی، گفت: رهبر معظم انقلاب به این نکته در مورد مسئولان کشور اشاره داشتند که درزمینهٔ تولید کارهای مقبولی انجام شد ولی مطلوب نیست بایستی در این زمینه به‌طور جهادی ورود کرد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت ساماندهی وضعیت خدمات شهرداری شهرستان، بیان کرد: وضعیت تیراندازی در شهرستان مقداری خوب شده است، ولی کافی بایستی همه به جهت فرهنگ‌سازی مطلوب در این راستا کمک کنیم.

وی گفت: انتخابات همان جشن انقلاب و بیعت با آرمان‌های آن است، در انتخابات مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح بسیار اهمیت دارد.

طهماسبی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب درزمینهٔ برجام اشاره فرمودند آمریکا بایستی تمام تحریم‌ها را در عمل، لغو کند و ما نیز این مسئله را راستی آزمایی کنیم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت ساماندهی فضای مجازی، گفت: وزیر ارتباطات بایستی پاسخگوی این مسئله باشد که چرا درزمینهٔ راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اهتمام آن‌چنانی و مطلوب را نداشته است، بایستی در این راستا تلاش همه‌جانبه را انجام داد.

وی بیان کرد: خام فروشی در بسیاری از زمینه‌ها از موانع تولید محسوب می‌شود، بایستی ظرفیت‌ها در قسمت‌های مختلف، به‌طور درست توسعه یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا