مدیر کل صمت لرستان:
پرونده تخلف یک واحد کشتارگاه مرغ در لرستان تشکیل شد

به گزارش سفیر افلاک بهزاد منصوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر میزان تولید مرغ گرم متناسب با نیاز بازار نیست اما امیدواریم که سازمان جهاد کشاورزی بتواند مرغ مورد نیاز بازار را تامین نماید و بر اساس برنامه‌ ریزی هایی که توسط سازمان صمت تدوین شده، توزیع گردد.

وی افزود: بر اساس توافقی که با سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفت مقرر شد مرغ گرم مورد نیاز بازار تامین گردد، به عنوان مثال برنامه ریزی شده بود که ۵۵ تن برای شهرستان خرم‌آباد تامین شود ولی در عمل ۲۴ تن تهیه شد. البته طی بررسی های صورت گرفته وضعیت در حال بهبود است که هم از ظرفیت مرغ داریهای خود شهرستان خرم‌آباد هم از سایر شهرستان ها کمک گرفته خواهد شد.

مدیر کل صمت لرستان تصریح کرد: انتظار می رود ظرف روزهای آینده میزان مرغ نیاز کلیه شهرستان های استان تامین شود تا با نظارت و توزیع به بهترین شکل ممکن به دست مصرف کننده واقعی برسد.

منصوری عنوان کرد: هدف از تمرکز در توزیع مرغ با توجه به محدودیت نیرو، نظارت بیشتر و دقیق تر بر عرضه بوده و برنامه کاری بر این اساس است که در صورت تامین مرغ مورد نیاز، در ۹۰ نقطه توزیع گوشت مرغ گرم صورت گیرد.

وی از تشکیل پرونده تخلف یک کشتارگاه خبر داد و گفت: در روزهای گذشته با یک واحد کشتارگاه مرغ که تعهدات خود را انجام نداده و از تحویل ۱۰ تن مرغ گرم مصرفی خودداری کرده بود، برخورد لازم صورت گرفت و پرونده تخلفاتی کشتارگاه موردنظر در حال انجام است.

مدیر کل صمت لرستان خاطر نشان کرد: توصیه ما به کشتارگاه ها و عاملین توزیع این است که مرغ تحویلی اصلاً جنبه شخصی و کشتارگاهی نداشته و به صورت امانت در اختیار این افراد است و در صورت احراز تخلف در سطوح کشتارگاه‌ها، عمده فروش و خرده فروش بدون اغماض برخورد قانونی صورت می گیرد.

منصوری بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از امتناع و اختفاء، عرضه خارج از شبکه و همچنین گرانفروشی و عدم درج قیمت مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صمت لرستان اطلاع دهند تا رسیدگی صورت گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا