رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر کشور:
300 میلیارد تومان بودجه برای هزینه دارو و درمان نیازمندان اختصاص یافت

به گزارش سفیر افلاک محمد نصیری در سفر به لرستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های سازمان داوطلبان هلال احمر پرداخت هزینه‌های دارو و درمان به اقشار نیازمند است، اظهار داشت: در راستای این مهم سال گذشته بودجه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان جهت تامین داروی نیازمندان و افراد کم‌بضاعت اختصاص پیدا کرد و امسال نیز به همت نمایندگان و کمیسیون نمایندگان مجلس این مبلغ به ۳۰۰ میلیارد تومان ارتقا یافت.

وی افزود: تلاش می شود علاوه بر تامین داروی اقشار کم بضاعت بتوانیم در عرصه توانبخشی و داروهای داروخانه‌های هلال احمر خدمات خوبی به بیماران ارائه شود.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به داروخانه هلال احمر تصریح کرد: با توجه به محرومیت استان و بروز حوادث طبیعی در این استان، احداث داروخانه هلال احمر نیاز مبرم لرستان بوده که عملیاتی شدن آن نیازمند هماهنگی ‌های لازم درون استانی ست که امیدواریم با پیگیری استاندار لرستان وطبق مصوبه ماده ۲۰ کمیسیون دانشگاه علوم پزشکی ان شالله در سال ۱۴۰۰ افتتاح شود.

نصیری عنوان کرد: فقط دو استان از کشور فاقد داروخانه هلال احمر هستند که استان لرستان یکی از آنهاست و این اصلا زیبنده این استان و کشور ما نیست و استاندار لرستان باید هماهنگی های لازم درون استانی را به ثمر برساند.

وی بیان کرد: خدمات داروخانه هلال احمر مبتنی بر تامین دارو برای افراد نیازمند، بیماران خاص و مرتبط با حوزه مددکاری و حمایتی است که با نگاه توسعه محور در نقاط محروم کشور تاسیس داروخانه هلال احمر در لرستان امری ضروری است و می طلبد هماهنگی‌های لازم درون استانی زودتر عملیاتی شود تا شاهد توسعه خدمات سلامت و تامین دارو برای نیازمندان و بیماران خاص باشیم.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور ادامه با اشاره به توسعه مراکز توانبخشی گفت: در حال حاضر مراکز توانبخشی در مرکز استان وجود دارد و امیدواریم با افتتاح داروخانه هلال احمر در لرستان شاهد افزایش مراکز توانبخشی در شعب شهرستانها نیز باشیم.

نصیری با اشاره به افتتاح خانه های هلال افزود: همزمان با نوروز ۱۴۰۰ دو خانه هلال در شهرستانهای کوهدشت و چگنی افتتاح شد، سال گذشته پنج هزار خانه هلال در کل کشور افتتاح شد که از این تعداد ١۵٠ خانه هلال سهم استان لرستان بود و امروز نیز دو خانه در شهرستانهای کوهدشت و چگنی افتتاح شد.

وی اظهار داشت: خانه‌های هلال با  با هدف ارائه خدمات هلال احمر، امدادو نجات، آموزش، داوطلبان و جوانان با ساختار داوطلبانه هستند و با توجه به محرومیت استان لرستان و تکرار حوادث طبیعی در این استان توسعه خانه‌های هلال در این استان جزء اولویت‌های کاری است.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور از توزیع 20 هزار بسته معیشتی خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۰۰ هزار سبد غذایی در بین نیازمندان توزیع شد و امسال نیز برای ماه مبارک رمضان در مرحله اول حدود ۲۰ هزارسبد غذایی توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا