مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
96 درصد سهم تسهیلات کرونا در لرستان جذب شد

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار، طرح های مختلفی برنامه ریزی شده تا افراد با دریافت تسهیلات و یا سایر اقدامات مشغول به کار شوند.

وی افزود: سال گذشته با همکاری دستگاه ها اشتغال هفت هزار و 767 نفر در سامانه ثبت شد و این افراد در استان مشغول به کار شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تشکیل 58 تعاونی در سال گذشته تصریح کرد: این تعداد تعاونی با 403 عضو در استان تشکیل شد که با بهره برداری آنها زمینه اشتغال پنج هزار نفر فراهم می شود.

آشتاب عنوان کرد: ارائه تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی از طرح هایی است که در دستور کار قرار دارد و 300 میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال پنج هزار و 800 نفر پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در بخش مشاغل خانگی 278 طرح و 80 شرکت پشتیبانی به بانکها معرفی شد که پنج میلیارد تومان تسهیلات در بخش مشاغل خانگی پرداخت و شرکت ها نیز موفق به ایجاد اشتغال برای 558 نفر شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه 96 درصد سهم تسهیلات کرونا جذب شده است، گفت: با شیوع کرونا بسیاری از مشاغل و کسب و کارها دچار خسارت شدند که در این راستا 201 میلیارد تومان تسهیلات برای استان لرستان در نظر گرفته شد و تاکنون 193 میلیارد تومان از این تسهیلات در استان پرداخت شده است. با پرداخت این میزان تسهیلات 24 هزار و 546 شغل حفظ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا