عضو هیات رئیسه خانه صمت لرستان:
برخی قوانین حمایت از تولید به خوبی اجرایی نمی شود

به گزارش سفیرافلاک، عزیزالله سپهوند ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان که با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد اظهار داشت: بانک ها، تحریم، تامین اجتماعی، گمرک و برخی از قوانین دستگاه های اجرایی مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده اند.

وی افزود: بخشی از قوانین خوب هستند ولی درست اجرا نمی شوند، از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی مالیات بر ارزش افزوده است که سبب شده در برخی از موارد بسیاری از واحدها نتوانند به کار خود ادامه دهند و به جای اینکه مالیات ابزاری باشد برای توسعه تولید، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

عضو هیات رئیسه خانه صمت لرستان تصریح کرد: برخی قوانین هستند که می توانند حمایت از تولید داشته باشند و شرایطی برای سرمایه گذاری باشند اما اجرا نمی شود.

سپهوند عنوان کرد: سال قبل چند مصوبه در استان تصویب شد ولی اجرا نشدند و اگر قرار است چیزی مصوب شود باید اجرایی شود.

وی بیان کرد: قوانینی وجود دارد که پشتیبان هستند ولی اجرا نمی شوند و هیچ واحدی نیست که از آن وثیقه خارج از طرح درخواست نشده باشد، نیاز است این مهم مورد توجه باشد چرا که بسیاری از منازل صنعتگران تملک شده و این انگیزه سرمایه گذاری را از بین برده است.

عضو هیات خانه صمت لرستان خاطرنشان کرد: افزایش جریمه سبب می شود تا انباشته شدن آن سبب تملک واحد تولیدی شود و با توجه به قوانین موجود اما برخی از آنها مورد استفاده صنعتگران قرار نگرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا