رئیس کل دادگستری لرستان:
رهایی 37 نفر محکوم به قصاص در لرستان/ 130 زندانی آزاد شدند

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم عصر امروز در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری لرستان با رئیس قوه قضائیه، اظهار داشت: دستگاه قضا در استان دارای 25 حوزه، 264 شعبه فعال، 247 قاضی و هزارو 54 کارمند است که از قضات و کارمندان پاکدست، متعهد، ولایی و جهادی استفاده شده است.

وی افزود: 250 نفر از پرسنل قضایی استان ایثارگر هستند که سند افتخار محسوب می شوند؛ نیروهای دستگاه قضا در راستای پیاده کردن این سیاست ها مانند تکریم ارباب رجوع، افزایش مختومه پرونده، کاهش پرونده، تعیین تکلیف پرونده های معوق و غربالگری زندانیان و حمایت از تولید و کارخانجات اقداماتی انجام می دهند.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: با ورود فعالیت کاری بنده در استان موجودی پرونده ها به تعداد 56 هزار و 791 پرونده بود که با تلاش های لازم این تعداد با نرخ رسیدگی 106.20 درصد به تعداد 29 هزار و 625 تا کاهش یافته و 27 هزار و 161 هزار موجودی کاسته شده است.

رزم عنوان کرد: از شهرویو 98 تاکنون 48 هزار و 250 پرونده به شوراها ارجاع یافته که 37 درصد پرونده های ارجایی منجر به سازش شده است.

وی بیان کرد: آزادی 530 نفر از زندان و رهایی 37 نفر محکوم به قصاص از دیگر اقدامات در این بخش بوده است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به مختومه شدن پرونده ها عنوان کرد: در مختومه کردن پرونده های معوقه در اول آذر 98 تعداد 17 هزار و 739 پرونده موجود بود که در شهریور 99، 22 هزار و 176 پرونده معوقه مختومه شد.

رزم خاطر نشان کرد: هزار و 865 بازدید از زندانها صورت گرفت و پیشنهاد عفو و پابند الکترونیکی در برخی از موارد انجام شد که پارسال 16 درصد کاهش ورودی به زندان داشتیم.

وی بیان کرد: سال گذشته هشت هزار و 345 نفر از زندانیان به مرخصی رفتند و هزار و 765 نفر از مرخصی پایان حبس استفاده کردند، همچنین در این مدت 735 نفر محکوم علیه از طریق عفو و یا تعلیق آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در بروجرد هزار و 200 زندانی وجود داشت که هم اکنون این تعداد به 400 نفر کاهش یافته است.

رزم با اشاره به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی با کمک ستاد دیه افزود: ستاد دیه با کمک 26 میلیارد تومان 220 نفر در محکومیت غیر مالی را آزاد کرد که این آمار نسبت به پارسال صد درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در راستای کمک مومنانه هزار بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند اهدا شده که ارزش هر بسته 500 هزار تومان بوده است.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: امروز یکی از محکومین قصاص با رضایت اولیای دم رهایی یافت و با جلب کمک ها و مساعدت خیرین 130 زندانی آزاد شدند.

رزم با بیان اینکه 40 جرم در استان شناسایی شده است، گفت: باید برخورد لازم با اراذل و اوباش صورت گیرد و این سیاست را به قضات و بازپرسان منتقل کردیم. با حضور 300 نفر، اخلالگران سال 97 نیز محاکمه شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا