مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان:
300 واحد تولیدی در لرستان غیرفعال است/استهلاک 2 هزار میلیارد تومان سرمایه

به گزارش سفیرافلاک، بختیار رازانی صبح امروز در نشست با رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: کشاورزی و پس از آن صنعتگری از مهمترین ظرفیت های استان لرستان است البته نباید از معادن استان غافل شد.

وی افزود: در استان هزار و 150 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده که 67 درصد از این واحدها فعال هستند اما فعالیت آنها با همه ظرفیت نیست.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: 100 واحد تولیدی بین صفر تا 25 درصد و 80 واحد نیز بین 25 تا 50 درصد فعالیت می کنند و تعداد کمتری از واحدها با ظرفیت بالا مشغول به کار هستند.

رازانی عنوان کرد: موتور صنعت در استان لرستان با کمتر از ظرفیت در حال تولید است و هم اکنون حدود 300 واحد غیر فعال است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه های زیادی در این واحدهای غیر فعال بلااستفاده مانده است، گفت: اگر به طور میانگین برای هر واحد تولیدی هفت میلیارد تومان سرمایه گذاری شده باشد یعنی بالغ بر دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان درحال مستهلک شدن است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با بیان اینکه 70 واحد تولیدی استان در تملک بانکها است، تصریح کرد: تعداد زیادی از این واحدها قابلیت فعالسازی و احیای مجدد را دارند که در دو سال اخیر اقداماتی صورت گرفت تا با همکاری دستگاه های نظارتی از تملک واحدهای تولیدی توسط بانکها جلوگیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا