تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا:
جمهوری اسلامی ایران نمونه موفق حكومت دينی را به دنيا معرفی كرد

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اراده مردم تحت رهبری حکیمانه امام(ره) می‌باشد، اظهار داشت: ملت ایران تصمیم گرفتند حکومت شاهنشاهی، پادشاهی و استبداد را ریشه‌کن کنند و حکومتی بر پایه مردم‌سالاری دینی برپا نمایند.

وی افزود: در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، برخی موضوع تشکیل حکومت اسلامی بدون رأی مردم را پیشنهاد دادند، اما امام خمینی(ره) فرمودند، جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: جمهوریت نظام بر مبنای دموکراسی و برگرفته از رأی مردم است، اسلامیت نظام مشروعیت به رأی مردم و جمهوریت می‌دهد؛ به‌طوری‌که تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبری در راستای مشروعیت به رأی مردم است.

وی تصریح کرد: در ۱۲ فروردین سال ۵۸ مردم 98.2 درصد آرا را به جمهوری اسلامی دادند یعنی حکومتی برگرفته از رأی مردم و تفکر شیعه تثبیت شد.

امیری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یک روش جدید حکومت‌داری بر مبنای اسلامیت و مردم‌سالاری می‌باشد، بر این اساس ما مردم‌سالاری دینی را نوعی از شیوه اداره حکومت اطلاق می‌کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: تفاوتی که جمهوری اسلامی ایران با دیگر حکومت‌های رایج امروز دارد، مردم‌سالاری دینی و جمهوریت همراه با اسلامیت است، اسلامیتی که به جمهوریت مشروعیت می‌دهد. در نظام جمهوری اسلامی ایران، مستضعفین توانمند شده و با امید وارد عرصه کار و فعالیت شدند.

وی تأکید کرد: در حکومت اسلامی ایران مردم طعم آزادی، انتخاب و نظارت را چشیدند؛ امروز دولتمردان از بین مردم انتخاب می‌شوند و شوراهای شهر و روستاها، نمایندگان مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری بارأی مردم انتخاب می‌شوند و تمامی ارکان نظام مستقیم و غیرمستقیم برگرفته از رأی مردم می‌باشد.

امیری با اشاره به اینکه حکومت اسلامی ایران به‌عنوان نمونه موفقی از شیوه حکومتی در دنیا مطرح است، اذعان داشت: حکومت اسلامی قطعاً دشمنانی دارد؛ امروز دیکتاتورها، استکبار، صهیونیست جهانی، معاندین دینی، سکولارها، لائیک‌ها بر ضد مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران قلم‌فرسایی و شیطنت می‌کنند.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی غرب آسیا یادآور شد: دشمنان خوب می‌دانند اگر مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی به معنای واقعی پیاده شود، جایی برای مکاتب کمونیسم، سوسیالیسم، لیبرال دموکراسی و مستبدین و زورگویان وجود ندارد، لذا با تمام توان در پی ناکارآمدی و جلوگیری از موفقیت نظام اسلامی ایران هستند.

وی گفت: مردم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ برای نخستین بار در انتخابات شرکت کردند و هیچ‌گونه اعمال‌نظر و فشاری بر روی آن‌ها نبود و خودآگاهانه نظام اسلامی را پذیرفتند و امروز از دستاوردهای آن دفاع می‌کنند.

امیری بیان کرد: اعتقاد بر این است بعد از ۴۲ سال از برگزاری نخستین رفراندوم تا به امروز مردم عاشقانه در انتخابات شرکت می‌کنند و از داشته‌های خود دفاع می‌کنند در انتخابات پیش رو مردم بار دیگر مردم‌سالاری دینی را به نمایش گذاشته و با میزان مشارکت بالا و انتخاب کاندیدای اصلح به دنیا نشان خواهند داد هرروز برای ما ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ است و هر انتخابات برای ما حکم رأی به جمهوری اسلامی ایران را دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا