مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز مطرح کرد:
جمهوری اسلامی نمونه جهانی اسلام ناب/تشکیل حکومت اسلامی ضرورت عصر غیبت است

حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک ضمن گرامیداشت روز 12 فروردین، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) و مجاهدت‌های مردم شریف ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید تا به عمر طاغوت و استبداد و استکبار در ایران خاتمه دهد استقرار نظام جمهوری اسلامی با رأی اکثریت قاطع مردم در دوازدهم فروردین 58 بی‌نظیرترین نمونه مردم‌سالاری است که جهان تاکنون به چشم خود دیده، آن‌هم از نوع مردم‌سالاری دینی در روز جمهوری اسلامی برای جهانیان ثابت شد.

وی افزود: مردم ایران حکومت مردمی را پسندیدند که بر پایه اسلام باشد و اصل هم همین است زیرا مردم هنگامی‌که به سرچشمه پاک اسلام متصل شوند می‌توانند به‌طور صحیح و دقیق سرنوشت خودشان را تعیین کنند و از همین روست که جمهوری اسلامی حول محور ولایت‌فقیه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: حضرت امام خمینی (ره) در مقابل نظام سلطنتی بر حکومتی تأکید کرد که بر احکام اسلام و نظارت علما و رأی مردم بنیان گذارده شده باشد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی، اصطلاحی بود که امام (ره) نخست در پاریس در توصیف نظام مطلوب خود به کاربرد، جمهوریت در اینجا به همان معنای رایج یعنی مردمی بودن حکومت است و به پذیرش حق مردم در انتخاب نوع نظام سیاسی و حاکمان اشاره داشته و قالب حکومت موردنظر امام (ره) را تشکیل می‌دهد.

لرستانی گفت: رأی مردم فقط در مراحل اولیه تأسیس نظام شرط نیست بلکه جمهوری اسلامی، مقید به حضور مداوم مردم و نظارت دائمی آن‌ها بر مسئولین می باشد و مردم همواره حق نقد مسئولین و نظارت بر آنان را دارند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز بیان کرد: اسلامیت رکن دیگر نظام موردنظر امام (ره) است همین امر جمهوری اسلامی را از دموکراسی غربی متمایز می‌سازد اسلام محتوا و ماهیت اصلی نظام را تشکیل می‌دهد و احکام اسلامی مبنای اصلی سیاست‌ها و قوانین آن محسوب می‌شوند؛ لذا جمهوری اسلامی همواره مقید به دین و محدود به چارچوب‌های شریعت است.

وی با اشاره به اینکه روز جمهوری اسلامی آغاز حکومت اسلامی شد، گفت: تشکیل حکومت اسلامی ضرورت عصر غیبت است و تشکیل حکومت اسلامی در ایران بستری برای تشکیل حکومت جهانی اسلامی توسط امام زمان (عج) به شمار می‌رود.

لرستانی خاطرنشان کرد: مردم سراسر دنیا باید بامعنای واقعی اسلام آشنا شوند و جمهوری اسلامی ایران نمونه جهانی برای آشنایی مردم با اسلام ناب محمدی (ص) است، اگرچه دشمنان داخلی و خارجی با تبلیغات و سیاه نمایی مانع صدور کامل اسلام از ایران به سراسر دنیا می‌شوند اما به حول و قوه الهی در آینده‌ای نزدیک این امر محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا